W dziale | Fakty

Kronika strażacka – 6 pożarów i wypadki

Opublikowany 29.02.2016

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od 22 do dnia 28 lutego na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 10 zdarzeń, w tym 6 pożarów oraz 4 miejscowe zagrożenia.

W dniu 23.02 trzy zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów (osobowego i ciężarowego), który miał miejsce ok. godz. 13.43 na skrzyżowaniu ulic Nowodworskiej i obwodnicy Lubartowa.

W wyniku zdarzenia została poszkodowana jedna osoba – kierowca osobowego Audi 80, który na skutek zniszczeń pojazdu miał uwięzione dolne kończyny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i stabilizacji pojazdów. Następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych został wykonany dostęp do poszkodowanego, co umożliwiło przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego z SP ZOZ w Lubartowie rozpoczęcie udzielenia pomocy medycznej. Po wycięciu kolejnych elementów pojazdu oraz odciągnięciu kolumny kierownicy i deski rozdzielczej poszkodowany mężczyzna został wydobyty z samochodu i odwieziony do szpitala. W działania brała udział także Policja, która zorganizowała kierowanie ruchem oraz prowadziła czynności dochodzeniowe. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców podczas skrętu w ul. Nowodworską.

W dniu 26.02 o godz. 09:10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Tarło, gm. Niedźwiada. W chwili dojazdu na miejsce zastępów straży pożarnej był już całkowicie objęty pożarem. Kierującemu autem udało się bezpiecznie opuścić pojazd. Do ugaszenia ognia niezbędnym było podanie prądu piany gaśniczej. W działania udział brały dwa zastępy straży pożarnej z JRG Lubartów i OSP Niedźwiada.

Zdarzenie z poniedziałku 29.02 Utrudnienia pod wiaduktem kolejowym w Wandzinie po wypadku drogowym z udziałem busa do przewozu osób i ciągnika siodłowego z naczepą, do jakiego doszło 29.02 ok. godz. 7.45. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby podróżujące busem (obywatele Ukrainy). Przytomni zostali zabrani do szpitala przez dwa przybyłe na miejsce zespoły ratownictwa medycznego. Do zdarzenia zostały także zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej z JRG Lubartów i OSP Wólka Rokicka. Na godzinę 8.55 ruch w obu kierunkach był jeszcze zablokowany.

Wandzin_wypadek Nowodworska_obwodnica_1 Nowodworska_obwodnica_2 Tarło_pożar samochodu

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7581).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.