W dziale | Fakty

Kronika strażacka 8 – 20 lipca 2008

Opublikowany 25.07.2008

  • Jak informuje Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Gustaw Włodarczyk: w okresie od 08 do 20 lipca na terenie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie miało miejsce 25 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.


11.07.2008r., w miejscowości Wincentów na drodze krajowej nr 19, samochód osobowy honda accord wypadł z drogi i uderzył w słup oświetleniowy, potem odbił się od niego, a następnie uderzył w drugi słup oświetleniowy i zatrzymał się na barierce oddzielającej jezdnię od pobocza drogi. Przybyłe na miejsce zastępy straży zabezpieczyły teren zdarzenia, odłączyły akumulator, a także instalację LPG. Na miejscu zdarzenia znajdował się zespół Pogotowia Ratunkowego, który udzielał pomocy 5 osobom poszkodowanym, którzy następnie zostali przewiezieni do szpitala. Samochód został zabrany przez przybyłą na miejsce pomoc drogową. W działaniach brały udział 2 zastępy z KP PSP Lubartów.
12.07.2008 r., w miejscowości Firlej ul. Cmentarna miał miejsce wypadek drogowy. Samochód osobowy honda civic zderzył się z oplem omega. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej w pojazdach nie było już osób poszkodowanych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatora w samochodzie honda oraz posprzątaniu jezdni i zmyciu płynu chłodniczego . W działaniach brał udział 1 zastęp z KP PSP Lubartów oraz zastęp OSP Firlej.
 13.07.2008 r., w miejscowości Wincentów na drodze krajowej nr 19, samochód osobowy marki audi, jadący od strony Lubartowa, zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia samochód został rozerwany na dwie części, które znajdowały się poza jezdnią. Przybyłe na miejsce zastępy straży zabezpieczyły teren zdarzenia, odłączyły akumulator, a także instalację LPG. Na miejscu zdarzenia znajdował się zespół Pogotowia Ratunkowego, który przybył na miejsce zdarzenia wraz z zastępami straży pożarnej. W samochodzie na fotelu znajdował się mężczyzna, u którego lekarz stwierdził zgon. Z uwagi na brak możliwości uzyskania informacji o innych osobach poszkodowanych mogących jechać w w/w samochodzie przeszukano oba pobocza jezdni. Po wykonaniu czynności przez policję oraz zabraniu zwłok przez zakład pogrzebowy, uprzątnięto jezdnię ze szkieł i elementów karoserii. W działaniach brały udział 2 zastępy z KP PSP Lubartów oraz zastęp OSP Firlej.
15.07.2008 w miejscowości Głębokie, gm. Uścimów, miał miejsce pożar samochodu osobowego polonez. Pojazd był zasilany gazem. Działania straży pożarnej polegały na schłodzeniu zbiornika gazu i karoserii. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Uścimów i 1 zastęp z KP PSP Lubartów.
 19.07.2008. w miejscowości Bykowszczyzna, gm. Firlej, miał miejsce wypadek drogowy. Samochód osobowy skoda octavia zderzył się z samochodem ciężarowym star 200. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej w karetce pogotowia udzielano pomocy trzem rannym osobom, po czym zostały one przewiezione do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, uprzątnięciu i zmyciu z jezdni płynów eksploatacyjnych. W działaniach brał udział 1 zastęp z KP PSP Lubartów oraz zastęp OSP Firlej.
 19.07.2008 w miejscowości Niedźwiada doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W chwili dojazdu pierwszego zastępu straży pożarnej ogniem objęte były wszystkie pomieszczenia mieszkalne, a mieszkańcy byli na zewnątrz. Dokonano przeszukania wszystkich pomieszczeń, aby wykluczyć obecność ludzi. Wezwane na miejsce pożaru pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala dwie osoby, a jednej udzieliło pomocy na miejscu. W działaniach brały udział 2 zastępy z KP PSP Lubartów oraz zastępy OSP: Berejów, Niedźwiada, Pałecznica, Górka Lubartowska, Zabiele.

NR[26]439

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6919).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.