W dziale | Fakty

Kronika strażacka – 8 pożarów i wpadek samochodowy

Opublikowany 30.11.2015

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od 23 do 29 listopada na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 9 zdarzeń, w tym 8 pożarów i 1 miejscowe zagrożenie.

W dniu 26.11 o godz. 14:01 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w piwnicy budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Krasne Krzywe, gm. Uścimów. W chwili przyjazdu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej pożar rozwinął się już na znaczną powierzchnię piwnicy. Z okien wydobywały się na zewnątrz płomienie i gęsty dym. Zagrożona była pozostała nadziemna część budynku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody do wnętrza budynku. Z uwagi na duże zadymienie działania prowadzone były w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po opanowaniu i dogaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania pomieszczeń w budynku. Spalone wyposażenie piwnicy zostało wyniesione na zewnątrz budynku i dokładnie przelane. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Lubartów, jeden zastęp JRG Łęczna, OSP Uścimów, OSP Krasne.

W dniu 27.11 o godz. 09:46 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Przytoczno, gm. Jeziorzany.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Droga krajowa nr 48 była zablokowana w obydwu kierunkach. Osoby podróżujące pojazdami nie odniosły obrażeń, opuściły samochody o własnych siłach przed przybyciem zastępów ratowniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu w pojazdach instalacji elektrycznej i gazowej.
Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję oba auta zostały usunięte na pobocze, a droga została całkowicie odblokowana. W działaniach brały udział zastęp z JRG Lubartów, JRG Ryki oraz zastęp OSP Przytoczno.

Krasne Przytoczno

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6559).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.