W dziale | Fakty

Kronika strażacka: pożar samochodu i wypadek z wymuszeniem

Opublikowany 06.10.2015

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od 28 września do 4 października na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 12 zdarzeń, w tym 7 pożarów i 5 miejscowych zagrożeń.

W dniu 03.10.2015 r. o godz. 13:08 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych
w miejscowości Leszkowice gm. Ostrówek. Uszkodzone pojazdy znajdowały się na poboczu drogi, blokując częściowo przejazd. Spośród pięciu osób podróżujących pojazdami dwie zostały poszkodowane. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz instalacji gazowej. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców.
W działaniach brały udział 3 zastępy: 2 z JRG Lubartów i 1 z OSP Ostrówek.

Leszkowice_1

W dniu 03.10.2015 r. o godz. 23:07 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego marki Seat Leon w miejscowości Chlewiska gm. Lubartów. W chwili przybycia pierwszego zastępu straży pożarnej samochód leżał na dachu na poboczu drogi, z jego wnętrza wydobywały się płomienie. Dwie osoby podróżujące autem znajdowały się w bezpiecznej odległości poza pojazdem. Nie odniosły żadnych obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych co poskutkowało ugaszeniem pożaru. Następnie pojazd został postawiony na koła. Prawdopodobną przyczyną dachowania była nadmierna prędkość, co doprowadziło do zwarcia instalacji elektrycznej i zapalenia się pojazdu.

W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Lubartów.

Chlewiska_1

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7112).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.