W dziale | Fakty

Kronika strażacka: uwięzione psy i wypadek w Przytocznie

Opublikowany 30.07.2013

IMG_8344Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 22.07. do dnia 28.07. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 19 zdarzeń, w tym 1 pożar i 18 miejscowych zagrożeń.

W dniu 25.07  o godz. 10:15 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o uwięzionych psach na skarpie przy rzece Wieprz w miejscowości Lubartów. W chwili przybycia zastępu straży pożarnej z łodzią stwierdzono, że dwa psy nie mogą o własnych siłach opuścić stromej skarpy przy nabrzeżu rzeki. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przetransportowaniu zwierząt przy pomocy łodzi na brzeg rzeki. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było obsunięcie się skarpy. W działaniach udział brały trzy zastępy z JRG Lubartów.

W dniu 27.07. o godz. 11:23 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Przytoczno gm. Jeziorzany.
W chwili przybycia zastępów straży pożarnej na miejscu znajdował się zespół pogotowia ratunkowego i policja. Dwa uszkodzone pojazdy uczestniczące w zdarzeniu (Opel Astra i Citroen Xsara)  blokowały przejazd przez skrzyżowanie dróg: DK-19 i 809. W wyniku wypadku jedną osobę podróżującą Oplem przetransportowano do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz uprzątnięciu jezdni. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Lubartów oraz dwie jednostki OSP z Jeziorzan i Przytoczna.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.