W dziale | Fakty

Kronika strażacka. Wypadek w Łucce i Przypisówce

Opublikowany 20.11.2014

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 10.11  do dnia 16.11 na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 9 zdarzeń, w tym 2 pożary, 6 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

Łucka 10 listopada  o godz. 15:36 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Łucka.
Po przybyciu na miejsce straży pożarnej okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Skody Roomster i Citroena C5. Skoda leżała na boku, podróżowały nią dwie kobiety i mężczyzna. Po przebadaniu przez personel Pogotowia Ratunkowego kobiety zostały zabrane do szpitala. Kierowcy pojazdów nie odnieśli żadnych obrażeń.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach oraz sprawdzeniu samochodów pod względem wycieków płynów eksploatacyjnych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego Citroenem. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP w Lubartowie.

13 listopada o godz. 17:01 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Przypisówka gm. Firlej.
Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na poboczu drogi leży przewrócony na bok samochód osobowy marki Audi A4. Osób poszkodowanych w pojeździe nie było.
Na miejscu zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego, udzielił pomocy medycznej kierowcy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu instalacji elektrycznej i gazowej w pojeździe. Przypuszczalną przyczyną wypadku prawdopodobnie było wtargnięcie na drogę dzikiej zwierzyny. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP w Lubartowie oraz jeden zastęp OSP z Firleja.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.