W dziale | Fakty

Wręczono Krzyże Zasługi dla Związku Kombatantów

Opublikowany 25.02.2016

...”gdy byłem małym chłopcem, chciałem być żołnierzem…”

Zarząd Miejski Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Lubartowie zorganizował 24 lutego w Urzędzie Miasta uroczystość dekoracji Krzyżami Zasługi. Burmistrza Janusza Bodziackiego reprezentowała skarbnik Lucyna Biskup, natomiast w imieniu naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Ewy Sędzimierz obecna była Grażyna Stawska.

W związku z podniosłym charakterem uroczystości na początku odśpiewano hymn narodowy i uczczono minutą ciszy zmarłego w styczniu Janusza Cyfrowicza. Dedykowano mu utwór pt. „Żyłem, jak chciałem”. W trakcie spotkania zabrzmiały także pieśni patriotyczne.

Podczas uroczystości najwyższe odznaczenia za zasługi dla Związku Kombatantów otrzymali dwaj członkowie lubartowskiego Zarządu Związku Kombatantów. – Z dużą przyjemnością chcę poinformować, że kierownictwo lubartowskiego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej w osobach prezesa Piotra Kaczora i wiceprezesa Czesława Romańskiego zostało uhonorowanych przez Zarząd Główny w Warszawie, którego prezesem jest Ryszard Sobierajski, najwyższym odznaczeniem Comandorio za wybitne zasługi dla Związku Kombatantów. Jest to bardzo ważny moment w życiu naszego Związku, ponieważ odznaczenia te otrzymują wybitni działacze społeczni w ruchu kombatanckim. Mam nadzieję, że to wyróżnienie będzie bardziej zobowiązywać i dopingować do jeszcze lepszej działalności – mówił Henryk Czerkas, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów w Lublinie.

Odznaczono również Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubartowie.  – Wystąpiliśmy do Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów o nadanie Przedszkolu nr 4 w Lubartowie Krzyża Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych za kształtowanie patriotycznych postaw najmłodszego pokolenia mieszkańców miasta – mówił Czesław Romański, wiceprezes koła miejskiego ZKRPIBWP w Lubartowie. Placówka gościła przedstawicieli Związku Kombatantów z Lubartowa. Dzieci uczestniczyły w uroczystościach na lubartowskim cmentarzu, oddając hołd bohaterom walk niepodległościowych, ucząc się w ten sposób historii oraz szacunku dla ważnych dla Polaków wartości. 

W imieniu pana burmistrza dziękuję członkom Związku Kombatantów za to, że docenili pracę Przedszkola nr 4 w krzewieniu postaw patriotycznych u dzieci – powiedziała Skarbnik Miasta Lubartów Lucyna Biskup, wręczając kwiaty dla delegacji placówki.

Do grona Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Lubartowie przyjęto nowych członków i wręczono im legitymacje. Są nimi: Jadwiga Mankiewicz, Grażyna Małysz, Jan Zaczek, Jerzy Kwaśniewski, Mieczysław Dryja, Stanisław Droś, Jan Romaniuk, Stanisław Węgielski i Artur Żurawski.

SN

LLL_1414 LLL_1415 LLL_1416 LLL_1417 LLL_1420 LLL_1427 LLL_1429 LLL_1437 LLL_1439 LLL_1440 LLL_1442 LLL_1447 LLL_1449 LLL_1450 LLL_1451 LLL_1455 LLL_1456 LLL_1457 LLL_1458 LLL_1462 LLL_1463 LLL_1466 LLL_1470 LLL_1477 LLL_1478 LLL_1480 LLL_1483 LLL_1490

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7581).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.