W dziale | Fakty, Sport

Lewart jeszcze nie przegrał

Opublikowany 23.09.2014

Zwycięstwo i remis lubartowskich piłkarzy

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali dwa spotkania w lubelskiej IV lidze. Podopieczni Grzegorza Białka zdobyli w nich cztery punkty, wygrywając na wyjeździe z Włodawianką Włodawa i remisując u siebie z Orlętami Łuków. Po rozegraniu ośmiu spotkań drużyna zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Lubartowianie dotychczas zdobyli szesnaście punktów, a do lidera – Kryształu Werbkowice tracą dwa oczka.Lewart - Orlęta Łuków2

W siódmej kolejce zespół z Lubartowa pojechał do Włodawy na spotkanie z miejscową Włodawianką. Beniaminek rozgrywek okazał się wymagającym przeciwnikiem. Lubartowianie okazali się bardziej skuteczni i słusznie zainkasowali komplet punktów. Bramki dla wicelidera zdobyli: Maciej Jezior w 41 i Karol Bujak w 81 minucie. Gospodarze honorowego gola strzelili już w doliczonym czasie gry.
W niedzielę 21 września „biało-niebiescy” podejmowali w Lubartowie jedenastkę Orląt Łuków. Goście, którzy znajdują się w dolnej części tabeli zagrali nastawieni wybitnie defensywnie i osiągnęli zakładany rezultat, czyli wywiezienie z Lubartowa zdobyczy punktowej. Bezbramkowy remis jest sprawiedliwym wynikiem. Gospodarze mieli w tym spotkaniu dwie doskonałe okazje do zdobycia gola. Dwa razy sam na sam z bramkarzem Orląt znalazł się Dawid Niewęgłowski i dwa razy górą był bramkarz przyjezdnych. Goście najlepszą okazję mieli tuż przed końcowym gwizdkiem. Najpierw w sytuacji sam na sam obronił Adrian Parzyszek, a chwilę później piłkę zmierzającą do siatki z linii bramkowej wybił Tomasz Mitura.
Był to pierwszy mecz w tym sezonie, kiedy Lewart nie zdobył gola. Mimo tego dotychczas podopieczni Grzegorza Białka spisują się bardzo dobrze. Nie przegrali jeszcze spotkania, w ośmiu pojedynkach odnotowując po cztery zwycięstwa i remisy.
Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:
Włodawianka Włodawa – Lewart Lubartów 1:2 (0:1); gole dla Lewartu zdobyli: Maciej Jezior w 41 i Karol Bujak w 81 minucie.
Skład Lewartu: Parzyszek – Jezior, Mitura, Bijan, Michna, Kosmala, Kuzioła (od 68 min. Jakub Niewęgłowski), Rusinek, Dawid Niewęgłowski (od 89 min. Kaźmierski), Kompanicki (od 70 min. Pikul), Bujak (od 83 min. Nogal).
Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 0:0.
Skład Lewartu: Parzyszek – Jezior, Mitura, Bijan, Michna (od 83 min. Kaźmierski), Kosmala, Jakub Niewęgłowski (od 55 min. Kuzioła), Rusinek, Dawid Niewęgłowski, Kompanicki (od 67 min. Pikul), Bujak.
Tekst i foto. Ireneusz Góźdź

Maciej Jezior

Maciej Jezior strzelił bramkę w konfrontacji z Włodawianką Włodawa

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.