W dziale | Fakty, Sport

List Prezydenta RP

Opublikowany 17.07.2009

Szanowni Państwo,

serdecznie pozdrawiam zawodników startujących w tegorocznym Wyścigu Tour de Pologne, organizatorów i wiernych kibiców kolarstwa w kraju i za granicą. kaczynskiWitam przedstawicieli Międzynarodowej Unii Kolarskiej i członków wszystkich startujących w tym roku ekip.

66. Tour de Pologne, nad którym jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej mam przyjemność sprawować honorowy patronat, jest jednym z najstarszych wieloetapowych wyścigów kolarskich na świecie, imprezą, która od początku, od rozegranego we wrześniu 1928 roku I Biegu Dookoła Polski, promuje sport i sportową rywalizację na najwyższym poziomie. Wierzę, że szlachetna, wolna od przypadków niedozwolonego dopingu rywalizacja w duchu fair play, także w tym roku towarzyszyć będzie doborowej stawce kolarzy na trasie Wyścigu od startu w Warszawie po metę w Krakowie.

Początek tegorocznego Wyścigu, staraniem organizatorów przesunięty na 2 sierpnia, zostanie włączony w uroczystości rocznicowe wybuchu powstania warszawskiego. Połączenie oficjalnego startu 66. Tour de Pologne w Warszawie z happeningiem rowerowym Masa Powstańcza 2009 organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Warszawską Masę Krytyczną z Lang Team, w którym wspólnie wezmą udział zawodowi kolarze zdobywający tzw. premię powstańczą oraz kombatanci i młodzi ludzie z Masy Krytycznej to doskonały sposób oddania hołdu bohaterom powstania i wybitnym sportowcom, uczestnikom tego zbrojnego zrywu.

Wyścig dookoła Polski jest nie tylko ważnym wydarzeniem sportowym. Spełnia istotną rolę w upowszechnianiu zdrowego trybu życia, sprzyja zainteresowaniu turystyką rowerową i aktywnymi sposobami spędzania wolnego czasu. Ciekawa trasa sprzyja promocji naszego kraju, ukazuje walory turystyczne, urodę miast i regionów, które warto odwiedzić.

Pragnę przekazać moje wyrazy uznania i podziękowania organizatorom, władzom lokalnym wszystkich miejscowości, przez które w tym roku przebiega trasa Wyścigu oraz wolontariuszom. Mam nadzieję, że także obecna edycja potwierdzi wysoką pozycję Tour de Pologne w czołówce najbardziej elitarnych wyścigów świata. Serdecznie tego Państwu życzę.

Wszystkim kolarzom życzę wielu sukcesów w sportowej rywalizacji, etapowych zwycięstw i jak najlepszych wyników w końcowej klasyfikacji na mecie w Krakowie.

Kibicom i sympatykom kolarstwa życzę wielu wrażeń. Mam nadzieję, że po raz kolejny będziemy świadkami interesującego i atrakcyjnego sportowego widowiska.

Lech Kaczyński
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (136).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (2)

  1. Stanley:

    Panie Prezydencie…
    pisać jest łatwo, zrobić trudniej. Dlatego prosimy o wsparcie Warszawskiej Masy Krytycznej w dążeniu do celu.

    Pozdrawiam

  2. Raffi:

    O, to ten sam prezydent, który wraz ze swoim zastępcą (p. Urbańskim) regularnie ignorowali potrzeby warszawskich rowerzystów, gdy Pan Kaczyński był jeszcze zarządcą Warszawy. A teraz tak się lansuje, że niby zna się na kolarstwie i lubi ten sport.

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.