W dziale | Fakty

 Literackie talenty z II LO

Opublikowany 15.06.2014

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie triumfowali w rozstrzygniętych ostatnio konkursach: Wojewódzkim Konkursie Literackim dla Młodzieży „KAJET” oraz XXIII edycji Konkursu Literackiego im. Ludwika Stanisława Licińskiego.

 Wyniki Konkursu Literackiego „Kajet” były ogromnym zaskoczeniem dla całej społeczności II LO. W tej prestiżowej rywalizacji na pióra wśród 16 nagrodzonych i wyróżnionych  uczestników z całego województwa lubelskieglogo-2LO (1)o znalazły się aż cztery uczennice z Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja.

Za największy talent poetycki jury uznało Annę Humeniuk, której przyznano I nagrodę za zestaw wierszy, w tej samej kategorii wyróżniono Aleksandrę Kardasz. Opiekunem obydwu uczennicbyła pani Agnieszka Opolska. Dziedzina prozy również nie jest obca młodym literatom z lubartowskiej szkoły – II nagrodę zdobyła Agata Trykacz za opowiadanie „Panna To”, zaś Katarzyna Cholewa została wyróżniona za opowiadanie „Pawi śpiew”. Dziewczęta pracowały pod opieką pani Aleksandry Solarz.

Żadna placówka województwa lubelskiego, oprócz II LO, nie może pochwalić się aż czterema nagrodzonymi uczestnikami w tegorocznym  „Kajecie”, zorganizowanym przez Centrum Kultury w Lublinie w ramach Sceny Młodych 2014, czyli konkursowego przeglądu zjawisk i zdarzeń amatorskiego ruchu artystycznego Lublina i województwa lubelskiego.

O dominacji uczniów z lubartowskiego liceum w literackich potyczkach świadczą również sukcesy w XXIII edycji Konkursu Literackiego im. Ludwika Stanisława Licińskiego, organizowanego przez Lubartowski Ośrodek Kultury. Jury na 126 uczestników przyznało 3 główne nagrody, a dwie z nich trafiły w ręce uczennic z II LO! Annę Humeniuk doceniono za zestaw utworów, zaś Aleksandrę Kardasz za zbiór wierszy.

Uczennicom gratulujemy tak ogromnych sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć!

AO

 

 

 

 

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7340).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.