LLK-ALWERNIA po 14 kolejce

Przedostatnia kolejka Ligi Koszykówki!!! Mistrzowska już Alwernia pewnie wygrywa ze Skurcz Teamem, zacięty mecz Chopin-Partizan dla tych drugich, Chaos w ciekawym meczu pokonuje Duklę. Primo Team pomimo walki nie daje rady Celticowi, a Oknoplast rzutem na taśmę wygrywa z Aprilem._MG_8305

Alwernia – Skurcz Team 80:59 – Obydwie drużyny nie miały zmienników i było to widoczne, bo grze brakowało tempa. Jednak pierwsza połowa była pełna walki i wróżyła porażkę faworyta. Trzecia i czwarta kwarta to trójki Piotrka Matyjaszczyka i punkty pod koszem Bartka Jemielniaka, dzięki czemu Alwernia dalej jest bez porażki

Partyzan – Chopin 64:54 – Kolejne bardzo ciekawe spotkanie tych drużyn. Pomimo kadrowej przewagi Partizan nie potrafił wyjść na prowadzenie i mecz był wyrównany. Dopiero w czwartej kwarcie niewielką przewagę uzyskała drużyna trzykrotnego mistrza ligi i utrzymała ją do końca. Partizan pokazał bardzo drużynową grę , a dla Chopina Mateusz Prażmo rzucił 25 punktów.

Chaos – Dukla 60:54 – Obydwie drużyny z dołu tabeli , ale mecz ciekawy, co widać po wyniku. Kluczowe były akcje w czwartej kwarcie, w których lepiej prezentowali się zawodnicy Chaosu, dzięki czemu odnieśli długo wyczekiwane zwycięstwo.

Celtic – Primo Team 61:47 – Duży opór w pierwszych dwóch kwartach postawili młodzi zawodnicy, co lekko zaskoczyło Celtic. Jednak to bardzo doświadczona drużyna i w trzeciej kwarcie zagrała na tyle dobrze, że Primo nie zdobyło żadnego punktu. W ostatniej odsłonie Primo lekko zbliżyło się do przeciwnika , ale nie dało rady realnie mu zagrozić. Kolejny dobry mecz w pokonanej drużynie zagrał Maciek Rycek, tym razem zdobywają 22 punkty i trafiając 6 trójek.

Oknopalst – April 42:40 – Było to dziwne spotkanie, ale z emocjonującą końcówką. Przez większość meczu prowadził April, a Oknoplast miał problemy ze skutecznością. Po kilku chaotycznych akcjach April stracił prowadzenie i nie trafił rzutu na dogrywkę, dzięki czemu Oknoplast wygrał ten mecz. Duży wkład w zwycięstwo miał Arek Gajos .

1 marca odbędzie się ostatnia kolejka LLK – Alwernia.

_MG_8257 _MG_8303 _MG_8305 _MG_8307 _MG_8308 _MG_8315 _MG_8316 _MG_8321 _MG_8323 _MG_8328 _MG_8333 _MG_8337 _MG_8261 _MG_8344 _MG_8345 _MG_8346 _MG_8355 _MG_8263 _MG_8265 _MG_8266 _MG_8269 _MG_8271 _MG_8272 _MG_8275 _MG_8276 _MG_8282 _MG_8283 _MG_8285 _MG_8288 _MG_8289 _MG_8291 _MG_8293