LUBARTÓW BIEGA

Powoli po przymusowej przerwie zapełniają się trasy biegowe. Coraz częściej organizowane są imprezy biegowe. Część z nich odbywa się w tradycyjnej formie, a część przeprowadzana jest zdalnie. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

IX Tatarska Piątka

W niedzielę 5 lipca w Studziance odbyła się impreza IX Tatarska Piątka. Na trudnej trasie długości 5,2 km rywalizowało 62 biegaczy oraz 36 osób w ramach nordic walking. W obu konkurencjach mieliśmy swoich przedstawicieli. W grupie biegaczy Adam Zbiciak ukończył rywalizację na 20 miejscu, Józef Kaniewski zajął 23 miejsce, Dorota Świderek minęła linię mety jako 56 osoba (17 wśród kobiet), a Małgorzata Świderek była tuż za nią – 57 miejsce i 18 wśród kobiet. W rywalizacji nordic walking wzięło udział 36 osób. Lubartowianin Wiesław Kochalski ukończył zawody na 18 miejscu.

Przehyba Trail

W sobotę 11 lipca w Gołkowicach Górnych k. Nowego Sącza przeprowadzono imprezę biegową Przehyba Trail. Były to biegi górskie w Beskidzie Sądeckim, dzięki którym można było poznać mało znane oblicze Przehyby. Trasa wiodła nie tylko szlakami turystycznymi, ale i nieznanymi dla biegaczy ścieżkami i drogami leśnymi. Na trasie znajdowała się przepiękna panorama Beskidu Wyspowego, z jego królową – Mogielnicą. Biegacze mieli do wybory trzy dystanse – 18, 33 i 66 km. Na trasę długości 33 kilometrów ruszyła dwójka lubartowian – Wioletta Dessauer i Grzegorz Pożak. Dla obojga były to bardzo udane zawody. Wioletta w gronie 21 kobiet zajęła trzecie miejsce, meldując się na mecie w czasie 3:41:44. Grzegorz w stawce 81 mężczyzn zajął 15 miejsce, a pokonanie trasy zajęło mu 3:35:18.

ig, foto: strona internetowa organizatora imprezy