LUBARTÓW BIEGA

Lubartowscy biegacze mają za sobą kolejne starty w różnego rodzaju imprezach. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

36. PKO Wrocław Maraton

3560 osób wystartowało w 36. PKO Maratonie Wrocławskim. Impreza odbyła się 9 września. Na trasie mieliśmy swojego przedstawiciela. Nasz współpracownik (instruktor ds. programowych Lubartowskiego Ośrodka Kultury) Piotr Opolski ukończył bieg na 2626 miejscu. Dzięki temu Piotr zdobył Koronę Maratonów Polskich, jako piąty mieszkaniec Lubartowa.

40. PZU Maraton Warszawski

Dokładnie 7528 osób ukończyło 40. PZU Maraton Warszawski. Z trudami ponad 42-kilometrowej trasy zmierzyła się trójka mieszkańców Lubartowa. Najlepiej spisała się Magdalena Wójcicka, która na mecie była 575 i 25 wśród kobiet. Pozostali mieszkańcy Lubartowa, którzy ukończyli maraton to: Piotr Kucharski (704 miejsce) oraz Wiesław Kochalski (6400 miejsce).

Pierwsza Dycha do Maratonu

Cztery dychy do maratonu, to cykl mający przygotować zawodników do 7. Maratonu Lubelskiego, który odbędzie się 12 maja 2019 roku. W niedzielę 7 października odbyła się Pierwsza Dycha do Maratonu. Trasę długości 10 kilometrów pokonało ponad 1180 osób. W tej grupie byli liczni przedstawiciele Lubartowa. Najlepiej spisał się Bartosz Ceberak, który finiszował na 3. miejscu. Równocześnie był najlepszy w kategorii M30. Pozostali lubartowianie, którzy ukończyli bieg: 96. Mirosław Ulma, 132. Radosław Jankowski, 258. Paweł Majcher, 320. Bartłomiej Bednarczyk, 332. Agnieszka Misztal (23 wśród kobiet), 356. Ireneusz Góźdź, 465. Tomasz Machnikowski, 494. Artur Kozyra, 558. Oskar Woliński, 652. Barbara Niewczas (89 wśród kobiet), 696. Bartek Fiutka, 761. Grzegorz Machnikowski, 765. Andrzej Mika, 770. Dawid Augustynowicz, 824. Witold Fiutka, 880. Monika Różniewska (164 wśród kobiet), 887. Justyna Duda (166 wśród kobiet), 908. Radosław Meksuła, 909. Beata Meksuła (173 wśród kobiet).

19. PKO Poznań Maraton

4877 osób ukończyło 19. PKO Poznań Maraton. Królewski dystans na ulicach Poznania biegacze pokonywali 14 października. W imprezie tej mieliśmy czterech mieszkańców Lubartowa. Najlepiej spisał się Marcin Wronowski, która na mecie był 171. Pozostali mieszkańcy Lubartowa, którzy ukończyli bieg to: Ireneusz Góźdź (1862 miejsce), Wojciech Machaj (2109 miejsce) oraz Wojciech Lipski (2444 miejsce).

2. LOTTO Półmaraton Lubelski

W niedzielę 14 października odbył się 2. LOTTO Półmaraton Lubelski. Trasę długości nieco ponad 21 kilometrów pokonało 708 osób. W tej grupie byli liczni przedstawiciele Lubartowa. Najlepiej spisał się Mirosław Ulma, który finiszował na 68. miejscu. Tuż za nim, bo na 74 miejscu na metę przybiegła Wioletta Dessauer. Najlepsza lubartowska biegaczka była trzecia wśród kobiet oraz pierwsza w kategorii K40. Pozostali lubartowianie, którzy ukończyli bieg: 174. Radosław Jankowski, 228. Oskar Woliński, 290. Marcin Kozak, 339. Józef Kaniewski (szósty w kategorii M60), 392. Marek Danił, 398. Arkadiusz Domański, 454. Agnieszka Szczepaniak, 472. Barbara Niewczas, 496. Piotr Opolski, 560. Monika Danił, 586. Piotr Milczek, 597. Antoni Olesiejuk.

Biegam, bo lubię lasy

Już po raz piąty Nadleśnictwo Lubartów było organizatorem sportowego wydarzenia pod hasłem „Biegam, bo lubię lasy”. Tegoroczną edycję o puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przeprowadzono w niedzielę 21 października. Trasa w Lasach Kozłowieckich w okolicach Kopaniny miał długość 10 kilometrów, a na starcie stanęło 196 osób. Zwyciężył Marcin Porada (Lublin), a wśród kobiet najlepsza okazała się lubartowianka Wioletta Dessauer.

Bieg organizowany przez Nadleśnictwo Lubartów w ramach ogólnopolskiej akcji „Biegam, bo lubię” cieszył się dużym zainteresowaniem. Poza biegiem głównym, imprezie towarzyszył marsz rekreacyjny nordic walking na dystansie 5 kilometrów oraz biegi dla dzieci na dystansach 200 i 300 metrów. W trakcie trwania biegów na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Nadleśnictwo Lubartów wystawiło namiot edukacyjno-promocyjny, gdzie można było posłuchać odgłosów lasu i ptaków. Na najmłodszych czekały leśne zagadki z nagrodami.