W dziale | Fakty

Lubartów biegał „Bez Granic” – podsumowanie

Opublikowany 15.09.2015

Jak wyglądał drugi już bieg lubartowski o dystansie 21 kilometrów? Oto krótka relacja z imprezy, której celem było jak zwykle propagowanie biegania i zdrowego stylu życia, a także integracja osób sprawnych i niepełnosprawnych i – przede wszystkim – pomoc innym. Tym razem wszyscy uczestnicy biegli dla Ani i Basi, a środki zebrane w ramach imprezy – 12 868,51 zł – zostaną przekazane na ich rehabilitację.

bieg1
Pierwsi wolontariusze „wystartowali” już wczesnym porankiem, aby przygotować bieg od strony technicznej – w końcu Lubartów miał gościć niemałą rzeszę biegaczy, którzy podjęli się przebiegnięcia 21 kilometrów dla Ani i Basi. Ten – karkołomny zdawałoby się – dystans przyciągnął do Lubartowa ponad dwustu uczestników między innymi z Lublina, Włodawy, Dęblina czy Katowic.
Odbiór numerów oraz rejestracja zawodników ruszyły o 10:30, zaś już od 12:00 uczestniczyliśmy w biegach towarzyszących – w biegu integracyjnym z osobami niepełnosprawnymi (ok. 350 metrów), w biegu Malucha, przeznaczonym dla najmłodszych (ok. 200 metrów) oraz w biegu Caritas, który rozpoczął się tuż po starcie Półmaratonu. Na uczestników czekały medale oraz smakołyki, zaś na zwycięzców – nagrody.
Ponadto, oczekiwanie na bieg główny umilały atrakcje: kula sferyczna dla najmłodszych, kącik „fryzjerski”, kolorowe balony rozdawane przez wolontariuszy, foto-budka, pokaz rugby oraz przekąski.
Kilka minut po 14:00 nastąpił wyczekiwany przez wszystkich i poprzedzony wspólną, prowadzoną przez Annę Knefel rozgrzewką start półmaratończyków, którzy następnie przez blisko dwie i pół godziny walczyli ze zmęczeniem na kolejnych kilometrach pokonywanych na trasie okrążającej nasze miasto.
Pogoda niewątpliwie była dla nas łaskawa, ale dopisali także kibice i wolontariusze, którzy starali się dodać biegnącym otuchy lub czekali na nich przy punktach z wodą i bananami. Na trasie obecne też były pozostające w pogotowiu służby medyczne z Medica Trans. Ponadto biegaczom towarzyszyli także rowerzyści z grupy TSR, czuwając nad ich bezpieczeństwem. Tymczasem na placu miejskim czas umilał nam ze sceny zespół Syndrom Beczki.
Niedługo po starcie, na mecie zaczęli pojawiać się najszybsi z najszybszych. Niekwestionowanym zwycięzcą w kategorii Open został (po raz kolejny) Bartosz Ceberak z czasem 01:14:18, wśród kobiet zaś była to Ewa Furmianik, która pokonała dystans w 01:34:59. Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach znajduje się na dole strony.
Wszyscy zawodnicy zostali na mecie udekorowani oryginalnymi medalami zaprojektowanymi przez Marcina Pankowskiego, a także mogli się pokrzepić fizycznie ciepłym posiłkiem oraz oddać się w fachowe ręce masażystów z Medycznego Studium Zawodowego im. prof. St. Liebharta w Lublinie.
Hojne serca po raz kolejny nie zawiodły. Łącznie zebraliśmy 12 868,51 zł, z czego środki od biegaczy to 10 820,81 zł. Serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę!
Ponadto wspomnieć należy o Fundacji banku PKO BP, która przekazuje pomoc finansową w ramach biegów charytatywnych. Podobnie i podczas Półmaratonu „Bez Granic”, gdy osiągnięta została odpowiednia liczba uczestników, którzy zdecydowali się pobiec z plakietką z logo i napisem „Biegnę dla Ani i Basi”, Fundacja przekazała dziewczynkom kwotę 20 000 zł. Serdecznie za tę pomoc dziękujemy Fundacji oraz pani Edycie Szalast, która koordynowała to dzieło z ramienia oddziału lubartowskiego.
Organizatorzy, Stowarzyszenie Alwernia oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi”, pragną serdecznie podziękować wszystkim, bez których druga już edycja Półmaratonu Lubartowskiego nie mogłaby się odbyć. Są to: Urząd Miasta Lubartów, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Prezesem Tomaszem Marzędą, Gimnazjum nr 1 w Lubartowie na czele z Dyrektorem, Jerzym Zbiciakiem, Medica Trans, Bank Spółdzielczy w Lubartowie, ojcowie Kapucyni, grupa rowerowa TSR, Voice Tech, Pec, Lubartowski Ośrodek Kultury, Medyczne Studium Zawodowe im. prof. St. Liebharta w Lublinie, Intergraf, Piekarnia Szczygiełek, Piekarnia Bigoraj-Jeżowski, Marek Osior, Sławomir Siwek,Mirosław Szalast i Skład Węgla Brzostówka, Janusz Pożak, Fundacja Sportu Lublin, Dariusz Budzyński , Sławomir Rachoń, Anna Knefel, zespół Syndrom Beczki, Rec Life, Artur Serafin, Elbrus Studio, Powiatowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna z Sernik, Chlewisk i Wólki Rokickiej, służby Policyjne, harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz wolontariusze ze wszystkich szkół, którzy włożyli wielki trud i serce w pomoc w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu imprezy. Liczne osoby włączyły się w przygotowania już kilka tygodni wcześniej, aktywnie uczestniczyły w obsłudze Półmaratonu na trasie oraz na placu, a także zostały „na posterunku” do końca wieczornego sprzątania.
Raz jeszcze serdeczne dzięki za wielkie i hojne serce okazane Basi i Ani.
Wszyscy zawodnicy mężnie walczyli o laur zwycięstwa, jednak grono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wygląda następująco:
Najmłodsi:
1. Miłosz Brzyski
2. Nina Kozioł
3. Staś Kowalczyk
Dziewczynki
1. Weronika Kopeć
2. Olga Pawłowska
3. Maja Lipska
Chłopcy
1. Michał Boroch
2. Jakub Krupka
3. Iwo Bryski
Dziewczynki
1. Hanna Mierzejewska
2. Marianna Gałan
3. Emilia Koziej
Chłopcy
1. Jakub Sowisz
2. Bartosz Sowisz
3. Jędrzej Stępień

II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA KOBIET
1. Ewa Furmianik 01:34:59
2. Olga Zarzeczna 01:41:41
3. Marta Sawosz 01:41:44
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA MĘŻCZYZN
1. Bartosz Ceberak 01:14:18
2. Krzysztof Mierzejewski 01:18:39
3. Maciej Ceberak 01:20:53
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA K18
1. Aneta Wiatr 01:46:36
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA K30
1. Agnieszka Misztal 01:43:20
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA K40
1. Anna Gajos 01:57:09
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA K50
1. Joanna Biszkont 02:23:56
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA M18
1. Marek Wilgos 01:25:23
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA M30
1. Jacek Chruściel 01:23:46
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA M40
1. Maciej Bujak 01:23:45
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA M50
1. Jerzy Wrona 01:32:41
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA M60
1. Wojciech Wenerski 01:44:34
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA DUCHOWIEŃSTWO
1. ks. Paweł Bartoszewski 01:57:48
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA WÓZKI NAPĘD BEZPOŚREDNI M
1. Jan Pyclik 01:37:05
2. Piotr Pieńkosz 01:45:20
3. Andrzej Pasik 02:14:39
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA KOBIET Z MIEJSCOWOŚCI LUBARTÓW
1. Magdalena Wójcicka 01:47:23
2. Martyna Dejnecka 01:56:14
3. Ewelina Duda 02:03:51
II LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – KLASYFIKACJA MĘŻCZYZN Z MIEJSCOWOŚCI LUBARTÓW
1. Bartosz Ceberak 01:14:18
2. Maciej Ceberak 01:20:53
3. Marcin Wronowski 01:32:23

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6912).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.