W dziale | Fakty

Lubartów: materiały wybuchowe trzymał w mieszkaniu

Opublikowany 13.02.2020

Mieszkaniec Lubartowa trzymał w mieszkaniu materiały wybuchowe. Podczas przeszukania mieszkania u 38-latka policjanci znaleźli materiały wybuchowe samodziałowe i zapalniki samodziałowe, a także produkty potrzebne do ich wytwarzania. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie znalezione materiały i zutylizowali je.

11 lutego w godzinach popołudniowych policjanci z lubartowskiej komendy, realizując ustalenia własne, przeszukali mieszkanie jednego z mieszkańców Lubartowa. Znaleźli materiały wybuchowe samodziałowe oraz zapalniki samodziałowe. Mężczyzna przyznał się, że materiały stanowią jego własność. Na miejscu został wezwany również oddział minersko-pirotechniczny SPKP z Lublina, oddziały PSP Lubartów oraz załoga karetki pogotowia ratunkowego. Wspólnie z innymi służbami ewakuowano mieszkańców w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas wywożenia materiałów.

38-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie w celu wykonania z nim dalszych czynności procesowych. Za wyrabianie, gromadzenie i posiadanie materiałów wybuchowych grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Lubartów

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6433).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.