LUBARTOWIANIE BIEGALI….

… NA KOŚCIELCA I KASPROWY

W Zakopanem 4 czerwca zorganizowano VIII Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły na dystansie 32 km. Z zawodach wzięło udział trzech lubartowskich biegaczy: Wioletta Dessauer, Grzegorz Pożak i Karol Zalewski. Bieg był równocześnie Mistrzostwami Polski w Skyrunningu.
Suma podbiegów wynosiła 2218 m. Wysokie miejsce z dobrym czasem 3:57:12 zajął nasz najlepszy „góral” Grzegorz Pożak, który  zajął 60 pozycję w kategorii OPEN (41. w kategorii M39).
Wysokie 7 miejsce wśród kobiet zajęła Wioletta Dessauer, która z czasem 4:02:59 zajęła I miejsce w kategorii K 40!. Natomiast Karol Zalewski, który choć nie zmieścił się w strefie czasowej ukończył bieg z wynikiem 6:36:11 – tym samym dołączył do grona lubartowskich górali. A trasa była nie lada wyzwaniem…

Biegacze wystartowali z Krupówek i poprzez Nosala, Dolinę Jaworzynki, przełęcz między Kopami dobiegli do schroniska w Murowańcu. Tu obowiązywał limit na dotarcie, który wynosił 2 godziny. Kolejnym etapem było wbiegnięcie na Małego Kościelca od strony Czarnego Stawu Gąsienicowego przez przełęcz Krab i zbiegnięcie w dół Czerwonych Stawów, następnie pod gorę na Kasprowy Wierch. Tu trzeba było przybiec nie później niż 3.30 h od startu. Następnie długim, żmudnym zbiegiem zielonym szlakiem biegacze musieli dotrzeć do Kuźnic. Ostatnim etapem było przebiegnięcie ścieżką nad reglami w kierunku Doliny Białego do mety na placu Niepodległości w Zakopanem. Limit czasu na pokonanie trasy wynosił 6 godzin.

biegacze lubartowscy biegacze lubartowscy_02 biegacze lubartowscy_03 biegacze lubartowscy_04 biegacze lubartowscy_05 biegacze lubartowscy_06 biegacze lubartowscy_07 biegacze lubartowscy_08

BIEG SOLIDARNOŚCI

W tym samym czasie duża grupa lubartowskich biegaczy pobiegła w 4. PKO Półmaratonie Solidarności. Trasa Biegu wiodła ze Świdnika do Lublina. W biegu pobiegli nawet Kenijczycy.

Magdalena Wójcicka

Nasz Bartosz Ceberak z wynikiem 1:13:33 zajął w 8 miejsce w kategorii OPEN (Wśród zawodników z województwa zajął 2 miejsce). Kolejne miejsca naszych zawodników w kategorii OPEN: 74. Łukasz Rusinek 1:38:12; 114. Magdalena Wójcicka 1:42:00 (11 wśród kobiet i 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej w klasyfikacji wojewódzkiej)
; 162. Sławomir Bartoń 1:46:16; 163. Artur Łukaszek 1:46:18; 202. Oskar Woliński 1:48:58; 213. Marcin Kozak 1:49:37; 222. Bartłomiej Bednarczyk; 235 Arkadiusz Bernat; 268. Karol Zieliński; 281. Łukasz Goździcki; 316. Jacek Krok; 362. Wojciech Machaj; 364. Jan Bordzoł; 437. Magdalena Tkaczyk.