LUBARTOWIANIE MASOWO BIEGAJĄ

Bieganie jest ostatnio bardzo popularne i modne. Biega liczna grupa osób, a część sympatyków startuje w różnych imprezach. Lubartów ma biegaczy, którzy liczą się w rywalizacji i zajmują czołowe miejsca w imprezach ogólnopolskich – Wioletta Dessauer, Bartosz Ceberak, Grzegorz Pożak. Jednak zdecydowana większość lubartowian biega dla zdrowia i dlatego, że lubi spędzać czas w sposób aktywny. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

City Trail

W sobotę 23 stycznia w Lublinie odbył się czwarty bieg z serii City Trail Lublin. W zimowej scenerii rywalizowało 290 osób, w tym liczna grupa lubartowian. Najlepiej spisał się Bartosz Ceberak, który minął linię mety na czwartym miejscu. Miejsca naszych pozostałych biegaczy: 30. Grzegorz Pożak, 77. Wioletta Dessauer, 125. Marcin Socha, 126. Marcin Kozak, 141. Karol Zieliński, 152. Mariusz Przybysz, 156. Artur Łukaszek, 222. Wiesław Brzostowski, 268. Grażyna Brzostowska.

Trzecia Dycha do Maratonu

Cztery dychy do maratonu, to cykl mający przygotować zawodników do 4. PZU Maratonu Lubelskiego, który odbędzie się 8 maja 2016 roku. W sobotę 30 stycznia odbyła się Trzecia Dycha do Maratonu. Trasę długości 10 kilometrów w nocy (start o godzinie 22) pokonało 1179 osób. W tej grupie byli liczni przedstawiciele Lubartowa. Najlepiej spisał się Bartosz Ceberak, który finiszował na trzecim miejscu. Pozostali lubartowianie, którzy ukończyli bieg: Oskar Woliński, Marcin Wronowski, Artur Biernacki, Bartłomiej Jemielniak, Łukasz Więch, Karol Zieliński, Andrzej Marzęta, Marcin Socha, Marcin Kozak, Katarzyna Podsiadła, Paweł Słowik, Artur Kozyra, Bartłomiej Bednarczyk, Łukasz Goździcki, Jarosław Kłopotek, Artur Kuśmierzak, Martyna Dejnecka, Lidia Romenek, Michał Domański, Jacek Stawinoga, Paweł Lipert, Andrzej Mika, Robert Muzyka, Piotr Opolski (nasz redakcyjny kolega), Marek Danił, Agnieszka Kudło, Artur Łukaszek, Paweł Szczepaniak, Agnieszka Szczepaniak, Antoni Olesiejuk.

Zimowe bieganie w Cisnej

W niedzielę 31 stycznia w Cisnej przeprowadzono II Zimowy Maraton Bieszczadzki. Na trasę długości 44,6 km wyruszyło 661 osób. Lubartowscy biegacze zanotowali bardzo dobry start. W tej morderczej rywalizacji Grzegorz Pożak był 14, zaś Wioletta Dessauer zajęła 43 miejsce, a dodatkowo szóste wśród kobiet i drugie w swojej kategorii K40. Bieg ukończyło także trzech lubartowian, dla których był to debiut w tak wymagającej rywalizacji. Emil Szczypiorkowski zajął 237, Jacek Kosacki 392, a Karol Zalewski 628 miejsce.

W tym samym miejscu i terminie odbyła się II Zimowa Bieszczadzka Dycha. Bieg ukończyło 239 osób, w tym dwóch naszych przedstawicieli – Mariusz Przybysz był 62, a Paweł Talma – 67.