Lubartowianie w Mistrzostwach Polski w ultramaratonie górskim

„Lubartowscy górale”, bo tak można powiedzieć o Grzegorzu Pożaku i Wioletcie Dessauer, po raz kolejny wystartowali w ultramaratonie… i nie zawiedli. Tym razem wybrali się na „Bieg 7 Dolin” w Krynicy Zdroju. Bieg był najdłuższym w ramach VI Festiwalu Biegowego. Nasi biegacze 12 września mieli do pokonania dystans, bagatela, 100 km. Były to Mistrzostwa Polski w ultramaratońskim biegu górskim. Na stracie stanęło 569 śmiałków, do mety dotarło 450 osób.end

Grzegorz Pożak ukończył bieg na 37 miejscu z czasem: 12:20:12 (15. miejsce w M35), zaś Wioletta Dessauer na 60 miejscu z czasem: 12:50:04. Była 6 wśród kobiet oraz zajęła II miejsce w K 40, została Wicemistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej.

Dla Wioletty był to pierwszy start na tak morderczym dystansie.

– Pogoda była bardzo dobra – słonecznie i ciepło, biegło się wspaniale. Jestem zadowolona ze startu i wyniku – mówi Wioletta Dessauer. – Teraz planujemy pobiec z Grześkiem w III Ultramaratonie Bieszczadzkim, już 11 października.

Wioletta biegała już dystanse 80-kilometrowe, ale nie 100! Natomiast Grzegorz Pożak mierzył się już z „7 dolinami” i poprawił ubiegłoroczny wynik prawie o godzinę. Wtedy do przebiegnięcia trasy potrzebował 13 g:14 m:44 s. Zajął wówczas 87 miejsce. Grzegorz i Wioletta, jak na osoby trenujące na płaskim terenie, osiągają bardzo dobre wyniki.

Gratulujemy „lubartowskim góralom” i życzymy kolejnych sukcesów.