W dziale | Fakty, Sport

Lubartowskie eliminacje do ogólnopolskiego turnieju

Opublikowany 05.04.2012

Jak jeździć, to bezpiecznie….

 Miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowano w środę 28 marca na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 w Lubartowie.

W zmaganiach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów naszego miasta. Reprezentacja każdej szkoły liczyła 3 zawodników. Turniej rozpoczął się od części teoretycznej, czyli testu wiadomości składającego się z 25 pytań dotyczących np. znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Następnie zawodnicy rywalizowali na miasteczku ruchu drogowego. Tam policjanci oraz strażnicy miejscy sprawdzali umiejętność prawidłowej jazdy na rowerze po ulicach ze znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną. Trzeba było także pokonać sprawnościowy tor przeszkód złożony z 6 wylosowanych elementów. Na koniec uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad pomocy przedmedycznej w praktyce.

Zwycięzcy:

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna „A” Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Dawid Iskierka, Kamil Kosik, Adrian Pękala. Drużynę przygotowała do zawodów Maria Brych.

Drugie miejsce zajęła drużyna „A” Szkoły Podstawowej nr 1 (Karol Czechowski, Robert Małyska, Michał Winiarski) pod opieką Marka Okrasińskiego.

Spośród gimnazjów najlepsze okazało się Gimnazjum nr 2 w składzie: Ivo Różniewski, Damian Kukier, Sebastian Łysko. Opiekunem drużyny jest  Jarosław Suska.

Drugie miejsce zajęła drużyna „A” Gimnazjum nr 1 (Piotr Ciszek, Patryk Pękala, Mateusz Mizio) przygotowana przez Marię Wójcicką.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli: Dawid Iskierka (SP 3) oraz Sebastian Łysko (G2).

Z budżetu miasta Lubartów ufundowano puchary, statuetki i dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla zdobywców czołowych lokat. Nagrody wręczył  Burmistrz Miasta Janusz Bodziacki.

Zwycięskie drużyny  wezmą udział w Finale Powiatowym turnieju, który zaplanowano na 18 kwietnia b.r. na obiektach SP 1 i G1 w Lubartowie.

W sprawnym przeprowadzeniu turnieju pomogli: policjanci z Komendy Powiatowej Policji, strażnicy Straży Miejskiej oraz dyrekcje, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1.

Małgorzata Kanar, Aleksandra Jędryszka

foto: Marian Kozak, Piotr Opolski

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6449).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.