W dziale | Fakty

Lublin udzieli pomocy finansowej na budowę sortowni

Opublikowany 30.04.2015

Jak dowiedział się „Lubartowiak”, Radni Miasta Lublin zagłosowali dziś (30 kwietnia) za podjęciem Uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Chodzi o pokrycie części kosztów realizacji zadania inwestycyjnego pn. Budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów wraz z zakupem niezbędnych maszyn i urządzeń, w miejscowości Wólka Rokicka, w gm. Lubartów.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2014 roku ZKGZL ogłosił przetarg nieograniczony na wykonanie w systemie zaprojektuj i wybuduj zadania pn. Budowa zakładu zagospodarowania odpadów wraz z zakupem niezbędnych maszyn i urządzeń w miejscowości Wólka Rokicka, Gmina Lubartów.

Koperty z ofertami zostały otwarte 16 lutego br. Zgłosiło się 5 podmiotów. Okazało się, że najniższa oferta wynosi 48 mln złotych, przy zakładanych środkach 42 mln. Jeśli chodzi o dotację szwajcarską na budowę zakładu, w przypadku większej o 6 mln zł kwoty, wyniesie ona 73 procent kwoty wobec 76 procent zakładanych.

Dzisiejsza decyzja radnych lubelskich daje szansę na budowę sortowni śmieci w Wólce Rokickiej. Będzie przedmiotem dalszego porozumienia w tej sprawie.

(J.A.)

lubartowiak1

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5780).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.