LUKS LUBARTÓW W KRAKOWIE, LUBLINIE I KĄKOLEWNICY

Marzec obfitował w wiele wydarzeń szachowych. Zapraszamy na przegląd startów z udziałem reprezentantów LUKS Lubartów

Matowali w grodzie Kraka

Adrian Matyjaszczyk i Hubert Dębczak reprezentowali w dniach 10 -11 marca LUKS Lubartów na XV Otwartych Mistrzostwach Krakowskiego Klubu Szachistów. Zawody rozegrano tempem gry: 60′ + 30” na ruch na dystansie 5 rund – zostały zgłoszone do oceny rankingowej FIDE w szachach klasycznych. Po 2 runach Adrian zajmował 6 miejsce na blisko 80 startujących. W kolejnych trzech partiach udało mu się zdobyć pół punktu i ostatecznie zajął 33 miejsce.

Partie były świetne, poziom bardzo wysoki, w 4 rundzie wystarczył mi remis, żeby była norma na wyższą kategorię – mówi Adrian Matyjaszczyk – Końcówka była remisowa, poświeciłem pionka za atak… ale jednego posunięcia nie doliczyłem i dostałem gorszą pozycję. Remis w 3 rundzie był trudny, bo miałem pionka mniej w końcówce i w pół godziny doliczyłem kombinację – 20 posunięć na pata i się udało. Ostatnia partia była trudna, przeciwnik znał warianty na pamięć.

Adrian pokonał Wojciecha Krawczyka z MKS MOS Wieliczka, Tomasza Hajduka z LKS Polonia Poraj oraz zremisował z Rafałem Topołą z KSz Polonia Wrocław. Do lat 18 Hubert Dębczak zajął 6 miejsce z wynikiem 2 pkt. – uzyskał ranking FIDE 1473. Pokonał Kruka Dawida z Akademii Szachowej Gliwice i Martę Krzyżosiak KSz Polonia Wrocław

Szach Królowi w Lublinie

W Lublinie 17 marca zorganizowano II Otwarty Turniej o puchar Prezydenta Miasta Lublin Cyklu 2018 – Szach Królowi. Dobrze zaprezentował się Adrian Matyjaszczyk uzyskując – 5,5 pkt i zaliczył wzrost rankingu międzynarodowego FIDE. Kolejne miejsca naszych zawodników: 14. Hubert Dębczak 4,5 pkt. 17. Paweł Kozioł 4 pkt., 20. Krzysztof Wojciechowski – 3,5 pkt.

Mistrzostwa powiatu radzyńskiego

W Kąkolewnicy 18 marca zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach ramach Grand Prix Lubelszczyzny. Startowali w nich zawodnicy LUKS Lubartów. Rywalizowano w dwóch turniejach. Do lat 10 na trzecim stopniu podium stanął Wiktor Opolski z wynikiem 5 pkt. Piętnaste miejsce zajął Eryk Trąbka, tuż za nim Artur Gryzio – obaj zdobyli po 4 pkt. W kategorii Open najwyżej sklasyfikowanym trzynastym zawodnikiem był Andrzej Rogoza – 6 pkt,

15. był Adrian Matyjaszczyk – 5, 5 pkt. ; 30. Krzysztof Wojciechowski. 31. Piotr Opolski – 5 pkt., 52 Hubert Dębczak – 3,5, 55. Tomasz Drozd – 3,5. Łącznie w dwóch turniejach sklasyfikowano blisko stu szachistów. Zawody wygrał Mistrz Krajowy Paweł Stoma z kompletem 9 pkt.

Przegląd Lubartowskich Lig Szachowych

Szachowa Liga Młodych Mistrzów rozgrywana w Lubartowskim Ośrodku Kultury jest już po trzech turniejach, ostatni z nich rozegrano 9 marca. Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1777
Kolejny turniej zaplanowano na 13 kwietnia. Aktualna klasyfikacja najlepszych szóstek:

Do lat 7: 1. Antoni Kędziora – 2 pkt.; 2. Mikołaj Martyniuk – 1 pkt.

Do lat 9: 1. Bartosz Walaszek – 11 pkt.; 2. Aleksandra Szczerba – 9 pkt.; 3. Kacper Czuchryta – 8 pkt.; 4. Patryk Matyjaszczyk i Agnieszka Pietruszka – po 7 pkt. 6. Michał Drozd – 6 pkt.

Do lat 11: 1. Wiktor Opolski – 13 pkt.; 2. K

acper Twardzisz – 7,5 pkt.; 3. Szymon Pietruszka – 6 pkt.; 4. Eryk Trąbka – 5 pkt.; 5. Artur Gryzio – 4 pkt.; 6. Julia Jachewicz – 1,5 pkt.

Do lat 13: 1. Paweł Woźniak – 7 pkt.; 2. Jan Bałchan – 6 pkt. 3. Eryk Bronisz – 5 pkt.; 4. Jachewicz Dominik i Mikołaj Mularczuk – po 4 pkt. 6. Mateusz Paśnik i Filip Kopacz – po 3 pkt.

Szachowe Grand Prix na „100 lat Niepodległości” rozgrywane w Lubartowskim Ośrodku Kultury jest również po trzech kolejkach. W zawodach zorganizowanych 23 marca zwyciężył Mateusz Bojczewski z LKSz Lublin, drugim zawodnikiem okazał się Adrian Matyjaszczyk z LUKS Lubartów. Obaj zdobyli po 6 pkt. Wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1779/ . Czwarty turniej cyklu zorganizowany zostanie 27 kwietnia w LOK o godzinie 17:00. Aktualna tabela po 3 kolejkach (najlepsze szóstki):

Seniorzy: 1. Hubert Goławski – 16,5 pkt.; 2. Andrzej Rogoza, Andrzej Litwiniec – po 15 pkt.; 4. Jarosław Dobrzyński, Adrian Matyjaszczyk – po 11,5 pkt.; 6. Zbigniew Litwiniec – 10,5 pkt.
Juniorzy do lat 18: 1. Jakub Dziewulski – 11 pkt. 2. Mateusz Bojczewski, Rafał Bojczsewski – po 10,5 pkt. 4. Wiktor Opolski – 10 pkt; 5. Bartosz Walaszek – 9 pkt. 6. Michał Drozd 5,5 pkt.
Kobiety: 1. Aleksadra Szczerba – po 6 pkt.; 2. Martyna Meksuła – 5,5 pkt. 3. Agata Michaluk i Oksana Yaroshyk – po 4 pkt.