Matowali w Radzyniu Podlaskim

W dniach 10 -11 marca szachiści LUKS Lubartów rywalizowali w IX Szachowym Memoriale Eugeniusza Paśnikowskiego. Zawody rozegrano w Radzyniu Podlaskim w I LO. Pierwszego dnia zorganizowano turniej dla dzieci. W kategorii /klasy do I-III/ czwarte miejsce zajęła Aleksandra Szczerba – 5pkt – będąc najlepszą zawodniczką w tej grupie, 24. miejsce zajął Patryk Matyjaszczyk – 3 pkt, 28. miejsce zajął Raczyński Dominik – 2 pkt (pierwszy wyjazdowy start). W kategorii /klasy IV – VIII/ 6. miejsce zajął Wiktor Opolski. Łącznie w turnieju sklasyfikowano 56 młodych szachistów. Turniej nie należał do łatwych, poziom gier na pierwszych stołach był bardzo wysoki. Zawody rozegrano na dystansie 7 rund. Drugiego dnia zawodów rywalizowano w kategorii open. Miejsce 9 zajął Andrzej Rogoza, zdobywając 5,5 pkt. Grał rewelacyjnie do 6 rundy, pokonując zwycięzcę turnieju Pawła Krasuskiego oraz drugiego zawodnika Adama Pękałę. Zawody rozegrano na dystansie 9 rund. Wyniki szczegółowe poniżej.