Mecz walki na remis

Ponownie „Kamyk” wyręczył napastników

Akcja pod bramka GKS Niemce

Remisem 1:1 zakończył się ostatni występ piłkarzy Pogoni 07-Perły Lubartów Rokitno w lubelskiej klasie okręgowej. W niedzielę podopieczni Przemysława Aftyki zdobyli punkt w konfrontacji z GKS Niemce. Po sześciu kolejkach drużyna zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli.

W ostatnią niedzielę zawodnicy Pogoni 07-Perły po raz pierwszy w tym sezonie zagrali w Lubartowie. Przywitanie z lubartowskimi kibicami było udane. Spotkanie dwóch drużyn, które dotychczas zajmują miejsca w dolnej części tabeli było wyrównane. W ekipie „gości zza miedzy” zobaczyliśmy dobrze znanych z gry w Lewarcie Sławomira Latka i Michała Urbasia, zaś rezerwowym bramkarzem był Marcin Praczyk. Urbaś i Praczyk, to byli podopieczni Przemysława Aftyki z drużyny juniorów Lewartu. Wspólnie kilka lat temu zajęli trzecie miejsce w wojewódzkiej lidze juniorów.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli gospodarze, co przekładało się na wywalczone stałe fragmenty gry. Właśnie po jednym z rzutów wolnych miejscowi objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Erwina Nogala na bramkę zamienił Tomasz Kamiński. Warto dodać, że „Kamyk” zdobył dwa ostatnie gole zespołu, popisując się skutecznością pod bramką przeciwnika.

Po przerwie role na boisku odwróciły się. Goście przejęli inicjatywę i dążyli do zdobycia bramki wyrównującej. Udało im się to w 80 minucie i mecz zakończył się podziałem punktów.

– Szkoda, że po przerwie oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi mówi trener Pogoni 07-Perły Lubartów Rokitno Przemysław Aftyka. – Po zmianie stron, to GKS atakował, a my czekaliśmy na kontry. Goście mieli dwie doskonałe okazje. Najpierw pomógł nam słupek, a potem Mateusz Urban obronił w sytuacji sam na sam. Jednak, jak to w przysłowiu – do trzech razy sztuka. Dziesięć minut przed zakończeniem straciliśmy bramkę. Z przebiegu spotkania był to mecz na remis. Już w doliczonym czasie gry mieliśmy doskonałą okazję do tego, by zgarnąć pełną pulę. Niestety Michał Buzek w sytuacji sam na sam z bramkarzem zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.

Pogoń 07-Perła Lubartów Rokitno – GKS Niemce 1:1 (1:0); gola dla Pogoni07-Perły w 38 minucie zdobył Tomasz Kamiński.

Skład Pogoni 07-Perły: Urban – Jankowski, Kamiński, Cyranek, Rafał Michoń, Woźniak, Szysiak, Miziołek (od 83 min. Krasucki), Nogal (od 71 min. Michna), Szkutnik, Osuch (od 65 min. Buzek).

W najbliższy weekend piłkarze Pogoni 07-Perły rozegrają kolejne spotkanie ligowe. W siódmej kolejce lubelskiej okręgówki na wyjeździe spotkają się z Piaskovią Piaski.