W dziale | Fakty

Mikołajkowe Marsze na Orientację – wyniki

Opublikowany 11.12.2014

W II LO działa SKKT „AZYMUT”, którego opiekunką jest pani Katarzyna Płaszczewska. Tradycyjnie już w grudniu II LO organizuje Mikołajkowe Marsze na Orientację. W tym roku już po raz szósty „AZYMUT” zorganizował tę ciekawą imprezę.
W dniu 5 grudnia odbyły się VI Mikołajkowe Marsze na Orientację z RECALEM o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:30 w budynku II LO w Lubartowie. Licznie przybyłą młodzież przywitali: Naczelnik Wydziału Oświaty w UM Lubartów – Ewa Sędzimierz oraz Dyrektor II LO w Lubartowie – Halina Zdunek.
Na starcie pojawiło się 98 uczestników z różnych szkół: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie, Gimnazjum nr 2 w Lubartowie, Gimnazjum w Firleju, Szkoła Umiejętności w Lubartowie, ZS nr 2 w Lubartowie, II LO w Lubartowie oraz drużyna: „AWAMAG” – reprezentacja 107. Lubartowskiej Drużyny Harcerskiej AWAMAG im. gen. Mariusza Zaruskiego. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie: TD (szkoły podstawowe), TM (gimnazja), TJ (szkoły średnie). Przeprowadzone zostały dwa etapy dla każdej kategorii. Budowniczym pierwszego etapu był Mateusz Kapitan, a drugiego Pan Przemysław Kural. Kierownikiem imprezy była Pani Katarzyna Płaszczewska, która jest opiekunem SKKT „AZYMUT”. Uczestnicy w pierwszym etapie musieli dotrzeć z budynku II LO pod staw przy parku miejskim. Po drodze mieli do potwierdzenia odpowiednią liczbę punktów: szkoły podstawowe – 5 punktów, gimnazja i szkoły średnie – 6 punktów. W drugim etapie uczestnicy wędrowali na wschód od budynku II LO. Potwierdzić musieli: szkoły podstawowe – 7 punktów, gimnazja – 9 punktów, szkoły średnie -11 punktów. Podczas trwania drugiego etapu uczniowie wykazali się znajomością powiatu lubartowskiego, rozwiązując dodatkowe zadania. Łącznie uczniowie pokonali poszczególne dystanse, w zależności od ich wieku: szkoły podstawowe – 6 km, gimnazja – 7 km, szkoły średnie – 8 km. Uczestnicy otrzymali puchary i medale, które ufundował Urząd Miasta Lubartów. Nagrody rzeczowe ufundowali: RECAL, HOVET oraz Rada Rodziców działająca przy II LO w Lubartowie. Szczególne podziękowania należą się Stowarzyszeniu Sąsiedzi za przygotowanie w kuchni polowej grochówki dla uczestników marszy. Patronat medialny wydarzeniu udzielili: Lubartowiak, Wspólnota Lubartowska oraz Lubartów24.
II LO zaprasza wszystkich uczestników do współdziałania w ramach Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego oraz na następne już VII Mikołajkowe Marsze na Orientację w 2015 roku.

Materiał: Mateusz Kapitan, II LO

GALERIA ZDJĘĆ:

2 3 4 7 6 1 12 8 9 10 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI:

W klasyfikacji końcowej:

Kategoria TD:

1.      Jeremiasz BOGUSZEWICZ, Maciej FIUTKA,  Kamil NOWICKI,
2.      Maciek KOZIEJ,  Patryk WÓJTOWICZ,
3.      Piotr ZYBAŁA,  Przemek PISKORSKI,  Waldek OBROŚLIŃSKI.

Kategoria TM:

1.      Marcin POWAŁKA,  Jakub ŻYTKOWSKI,
2.      Mateusz ZIEMICHÓD,  Alan SYKUT,
3.      Hubert BARYŁA,  Bartłomiej FINK.

Kategoria TJ:

1.      Radek GLIWKA  Dawid GÓŹDŹ,
1.      Sylwek MITURA,
3.       Patrycja KOZAK,  Magda DYBAŁA,  Marta RODZIK.

wyniki końcowe-page-001 wyniki końcowe-page-002 wyniki końcowe-page-003

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6549).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.