W dziale | Fakty

Misje, Afryka i Lubartów

Opublikowany 08.04.2014

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie – Andżelika Powałka i Dawid Niewęgłowski – zakwalifikowali się do etapu centralnego XII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki jako jedyni przedstawiciele województwa lubelskiego.

OMW tym roku po raz kolejny uczniowie II LO pod kierunkiem Katarzyny Płaszczewskiej, nauczyciela geografii, z wielkimi sukcesami startują w Olimpiadzie, której organizatorem  jest Sekcja Misjologii Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, współpracująca z Instytutem Jana Pawła II w Warszawie.

Celem Olimpiady, skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jest poszerzenie znajomości kontynentu afrykańskiego, jego  kultury, tradycji, geografii, społeczeństwa i historii, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju. Ponadto uczestnictwo w konkursie kształtuje wśród młodzieży tolerancję i szacunek dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie i kolor skóry oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury.

Kwalifikując się do etapu centralnego Olimpiady, uczniowie z II LO pokonali ponad trzystu uczestników z całego kraju, startujących w etapach okręgowych. Znaleźli się w 37-osobowym gronie finalistów jako jedyni przedstawiciele województwa, osiągając lepsze wyniki od wielu kolegów z renomowanych szkół lubelskich. Laureaci Olimpiady wygrywają indeksy na wybrane kierunki niektórych szkół wyższych, np. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Śląskiego czy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Andżelice i Dawidowi gratulujemy osiągnięć oraz życzymy sukcesu podczas ostatniego etapu rywalizacji.

 AO

 

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7114).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.