MISTRZOSTWA POLSKI Z UDZIAŁEM LUBARTOWSKICH PINGPONGISTÓW

W ostatnim czasie odbyło się kilka imprez rangi Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. W zawodach tych z dobrej strony zaprezentowali się przedstawiciele Miejskiego Klubu Sportowego Lewart AGS Lubartów i Miejskiego Klubu Sportowego Stowarzyszenie Tenisa Stołowego Lubartów. W niektórych kategoriach wiekowych już samo zakwalifikowanie się na turniej finałowy to duży sukces.

Na początku maja w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów. Imprezę rozegrano w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych „Podlasie 2022”. W zawodach tych wystąpiła trójka podopiecznych Jakuba Sagana z Lewartu Lubartów – Aleksandra Zgierska, Wiktor Kozioł i Bartosz Wójtowicz. Bardzo dobry występ zanotowała Aleksandra Zgierska, która w rywalizacji indywidualnej zajęła miejsce 5-8.

Z kolei pod koniec maja w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików. Reprezentująca Lewart Maria Karczmarz w grze podwójnej z Antoniną Serafin (Żaczek Fajsławice) uplasowała się w przedziale miejsc 5-8.

W dniach 27-29 maja w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w tenisie stołowym. Podczas tej imprezy zawodnik STS Lubartów Krzysztof Barszcz zdobył dwa brązowe medale – indywidualnie i drużynowo. Krzysztof Barszcz jest nauczycielem wychowania fizycznego.

W dniach 1-3 czerwca w Wędrzynie odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w tenisie stołowym. W zawodach tych mieliśmy dwóch przedstawicieli – Bartosza Kiciaka (STS Lubartów) i Łukasza Drzewieckiego (Lewart). Obaj służą w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Podczas wojskowych mistrzostw Bartosz zdobył trzy medale – srebrny w grze indywidualnej oraz dwa brązowe (w grze podwójnej i drużynowej). Łukasz z tej imprezy wrócił z brązowym krążkiem za grę drużynową.

W dniach 17-18 czerwca w Limanowej rozegrano finały krajowe Licealiady w tenisie stołowym. Wysokie szóste miejsce w Polsce zajęła drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie w składzie – Wiktor Kudło, Maksymilian Karczmarz i Bartosz Kowalczyk. Wszyscy w rozgrywkach klubowych reprezentują Lewart.

W sobotę 18 czerwca w Ostródzie przeprowadzono Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w tenisie stołowym. W finale krajowym mieliśmy swoich przedstawicieli. Aleksandra Zgierska (kadetki) i Anna Lipska (młodzieżówki) zajęły miejsca 7-8, zaś Agata Lipska (juniorki) miejsca 9-12. Wszystkie to zawodniczki Lewartu. W rywalizacji młodzików wystąpili przedstawiciele STS Lubartów. Jakub Gozdal zajął miejsce 17-24, a Albert Lipski 33-40.