W dziale | Fakty

Mistrzostwa w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów

Opublikowany 30.10.2017

28 października na pływalni MOSiR Lubartów odbyły się zawody pływackie „V Mistrzostwa w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa”. Ponad 140 zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego oraz mazowieckiego rywalizowała w 19 konkurencjach. Imprezę zorganizował Lubartowski Klub Pływacki SKALAR przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartowa Pana Janusza Bodziackiego.

 

Warto wspomnieć, iż w maju klub SKALAR świętował 5-lecie powstania. Z tej okazji oprócz konkurencji indywidualnych, odbyły się również wyścigi sztafetowe dziewcząt i chłopców. Imprezę uroczyście otworzył Z-ca Burmistrza Miasta Lubartowa Pan Radosław Szumiec. Na zawodach obecny był również gospodarz obiektu Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pan Janusz Sysa. Za miejsca I-III były medale oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami za udział. Łącznie rozdano 96 medali dla najlepszych „trójek” w poszczególnych konkurencjach. W klasyfikacji medalowej na 9 klubów, pierwsze miejsce zdobył klub SKALAR Lubartów, drugie klub z Mazowsza Miętnego, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej Nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie. Łącznie zawodnicy i zawodniczki z Lubartowa zdobyli aż 55 medale, w tym 16 złotych, 17 srebrnych oraz 22 brązowych.

Imprezę wsparli finansowo Gmina Miasto Lubartów, Restauracja STARA ŁAŹNIA, Piekarnia SZCZYGIEŁEK oraz anonimowy darczyńca. Szczególne podziękowania należą się Panu Januszowi Sysie – Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie za udostępnienie pływalni oraz Pani Halinie Zdunek – Dyrektorowi II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie za udostępnienie nagłośnienia. Serdeczne podziękowania również dla wszystkich wolontariuszy za pomoc w czasie zawodów, w tym licznej grupie wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie pod przewodnictwem Pana Ryszarda Gieracha.

Wyniki z poszczególnych konkurencji:

2011 i młodsze dziewczęta – 25m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Szczepaniak Weronika

LKP SKALAR

34.34s

II

Reszko Ada

LKP SKALAR

37.72s

III

Danił Klara

LKP SKALAR

48.38s

IV

Ziębowicz Sonia

LKP SKALAR

53.49s

V

Rossa Alicja

LKP SKALAR

1:21.00s

2011 i młodsi chłopcy – 25m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Najda Nikodem

LKP SKALAR

36.59s

II

Grygiel Dawid

LKP SKALAR

50.82s

2010 dziewczęta – 25m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Derecka Alicja

LKP SKALAR

36.60s

II

Szczygieł Jagoda

LKP SKALAR

36.92s

III

Grądek Zofia

MUKS ORKA

37.70s

IV

Wetoszka Aleksandra

LKP SKALAR

41.53s

V

Gdula Julia

LKP SKALAR

42.01s

VI

Gromaszek Iga

LKP SKALAR

43.05s

2010 chłopcy – 25m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Pożarowszczyk Jakub

LKP SKALAR

26.73s

II

Gryzio Wojciech

LKP SKALAR

27.90s

III

Rossa Piotr

LKP SKALAR

55.76s

IV

Weremczuk Stanisław

LKP SKALAR

58.15s

V

Wójcik Nikodem

LKP SKALAR

1:36.65s

2009 dziewczęta – 25m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Szabała Antonina

SP3 Lubartów

19.25s

II

Kostyła Kaja

SP3 Lubartów

23.05s

III

Maluga Nina

SP3 Lubartów

25.79s

IV

Borowicz Lena

LKP SKALAR

26.43s

V

Czakon Kaja

SP3 Lubartów

26.87s

VI

Bogutyn Hanna

Radzyń Podlaski

28.98s

VII

Węgrzyn Weronika

SP3 Lubartów

30.31s

VIII

Tomasiak Alicja

SP3 Lubartów

30.91s

IX

Pożarowszczyk Michalina

LKP SKALAR

38.07s

X

Kołodziej Aleksandra

SP3 Lubartów

38.58s

2009 chłopcy – 25m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Frelek Piotr

Mazowsze Miętne

20.30s

II

Szaniawski Hubert

Mazowsze Miętne

21.76s

III

Szczypinski Leon

SP3 Lubartów

25.29s

IV

Ulma Wojciech

SP3 Lubartów

26.20s

V

Parafiniuk Krzysztof

SP3 Lubartów

29.13s

VI

Kobus Jan

SP3 Lubartów

30.26s

VII

Ewert Szymon

LKP SKALAR

34.08s

VIII

Dąbrowski Wiktor

LKP SKALAR

37.37s

IX

Ewert Wojciech

LKP SKALAR

39.59s

2008 dziewczęta – 50m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Waśkowicz Milena

LKP SKALAR

48.11s

II

Struczyk Magdalena

Radzyń Podlaski

53.24s

III

Paśnik Wiktoria

SP3 Lubartów

53.45s

IV

Szczygielska Hanna

SP3 Lubartów

54.91s

V

Łuszczyńska Alicja

SP3 Lubartów

58.24s

VI

Poznańska Weronika

SP3 Lubartów

1:03.86s

VII

Gajos Julia

LKP SKALAR

1:05.42s

VIII

Szczygieł Agnieszka

Radzyń Podlaski

1:06.61s

IX

Szafasz Agata

AQUA Ryki

1:11.08s

X

Kanadys Julia

SP3 Lubartów

1:12.84s

XI

Szczuchniak Zuzanna

LKP SKALAR

1:18.38s

2008 chłopcy – 50m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Kostyła Igor

SP3 Lubartów

45.41s

II

Koziński Grzegorz

SP3 Lubartów

45.80s

III

Brzyski Iwo

SP3 Lubartów

49.66s

IV

Kubik Kamil

SP3 Lubartów

52.58s

V

Cybul Remigiusz

LKP SKALAR

53.11s

VI

Mika Karol

SP3 Lubartów

53.60s

VII

Osiak Alan

AQUA Ryki

56.78s

VIII

Radomski Igor

SP3 Lubartów

57.84s

IX

Szczepaniak Mateusz

SP3 Lubartów

59.92s

X

Oniszczuk Mateusz

MUKS ORKA

1:00.08s

XI

Turowski Piotr

MUKS ORKA

1:00.28s

XII

Niedźwiadek Damian

AQUA Ryki

1:01.09s

XIII

Kuc Adrian

AQUA Ryki

1:02.33s

XIV

Woźniak Mateusz

1:13.11s

2007 dziewczęta – 50m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Wróblewska Kaja

LKP SKALAR

40.31s

II

Baran Julia

Mazowsze Miętne

45.86s

III

Gajos Milena

SP3 Lubartów

52.85s

IV

Witak Natalia

Mazowsze Miętne

54.73s

V

Tomasiak Zofia

SP3 Lubartów

1:02.17s

VI

Cieszek Aleksandra

SP51 Lublin

1:08.72s

2007 chłopcy – 50m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Kubak Michał

AQUA Ryki

43.38s

II

Trościańczyk Miłosz

Radzyń Podlaski

44.79s

III

Lewtak Jan

SP3 Lubartów

45.01s

IV

Czarnecki Wiktor

SP3 Lubartów

46.28s

V

Urban Bartosz

SP3 Lubartów

46.42s

VI

Misztal Wojciech

SP3 Lubartów

50.94s

VII

Gdula Jakub

SP3 Lubartów

51.31s

VIII

Ulma Aleksander

SP3 Lubartów

52.72s

IX

Pojęta Piotr

MUKS ORKA

53.32s

X

Obodziński Antoni

SP3 Lubartów

53.85s

XI

Hunek Mateusz

SP3 Lubartów

54.68s

XII

Greguła Alex

LKP SKALAR

56.01s

XIII

Jankowski Jan

AQUA Ryki

56.45s

XIV

Florek Mateusz

SP3 Lubartów

59.12s

XV

Hunek Kacper

SP3 Lubartów

59.71s

XVI

Jankowski Paweł

LKP SKALAR

1:00.99s

XVII

Wolski Oskar

LKP SKALAR

1:01.04s

XVIII

Gruba Krzysztof

SP3 Lubartów

1:02.16s

2006 dziewczęta – 50m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Całka Dagmara

Mazowsze Miętne

44.67s

II

Goleń Iga

LKP SKALAR

47.53s

III

Podleśna Oliwia

LKP SKALAR

49.32s

2006 chłopcy – 50m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Opolski Łukasz

Radzyń Podlaski

41.17s

II

Grzegrzółka Tomasz

Mazowsze Miętne

42.24s

III

Michalik Piotr

Mazowsze Miętne

43.59s

IV

Prus Cezary

AQUA Ryki

46.67s

V

Kopacz Filip

MUKS ORKA

50.43s

VI

Jędrusiak Marcin

LKP SKALAR

51.35s

VII

Cholewa Aleks

LKP SKALAR

55.49s

VIII

Maleszyk Bartłomiej

MUKS ORKA

58.81s

IX

Polak Kacper

MUKS ORKA

1:13.82s

2005 dziewczęta – 50m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Panasiuk Natalia

SP51 Lublin

38.57s

II

Kędziorek Alicja

Mazowsze Miętne

40.31s

III

Piwońska Amelia

AQUA Ryki

40.88s

IV

Niedźwiadek Magdalena

AQUA Ryki

41.79s

V

Kondej Natalia

Mazowsze Miętne

42.09s

VI

Wetoszka Alicja

LKP SKALAR

47.31s

VII

Gontarczyk Julia

LKP SKALAR

1:01.41s

2005 chłopcy – 50m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Kuc Sebastian

AQUA Ryki

41.06s

II

Witak Jakub

Mazowsze Miętne

42.26s

III

Cybul Bartłomiej

LKP SKALAR

43.88s

IV

Smyk Mateusz

LKP SKALAR

44.94s

V

Brzyski Bartosz

LKP SKALAR

45.30s

VI

Pęksa Aleksander

LKP SKALAR

47.63s

VII

Grzeszczak Kajetan

LKP SKALAR

49.58s

VIII

Trocyk Stanisław

LKP SKALAR

51.82s

IX

Osiak Brajan

AQUA Ryki

54.51s

2004-2002 dziewczęta – 50m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Pirogowicz Natalia

ZS Wohyń

37.68s

II

Marciniak Zuzanna

AQUA Ryki

38.52s

III

Szaniawska Agata

Mazowsze Miętne

39.95s

IV

Polkowska Karolina

LKP SKALAR

45.17s

V

Baran Oliwia

LKP SKALAR

45.60s

VI

Polak Zuzanna

MUKS ORKA

49.44s

VII

Guz Julia

LKP SKALAR

52.56s

2004-2002 chłopcy – 50m styl grzbietowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Lewtak Szymon

Olimpia Lublin

33.84s

II

Bąbol Szymon

LKP SKALAR

38.89s

III

Bielecki Michał

LKP SKALAR

41.22s

IV

Grzeszczak Filip

LKP SKALAR

41.57s

V

Małyska Wiktor

SP1 Lubartów

44.33s

VI

Gajos Paweł

SP3 Lubartów

48.51s

2010 dziewczęta – 25m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Derecka Alicja

LKP SKALAR

36.05s

II

Szczygieł Jagoda

LKP SKALAR

39.21s

III

Gdula Julia

LKP SKALAR

47.60s

IV

Wetoszka Aleksandra

LKP SKALAR

51.30s

2010 chłopcy – 25m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Pożarowszczyk Jakub

LKP SKALAR

24.36s

II

Gryzio Wojciech

LKP SKALAR

30.23s

III

Weremczuk Stanisław

LKP SKALAR

49.21s

IV

Rossa Piotr

LKP SKALAR

55.76s

V

Wójcik Nikodem

LKP SKALAR

1:30.01s

2009 dziewczęta – 25m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Szabała Antonina

SP3 Lubartów

18.12s

II

Kostyła Kaja

SP3 Lubartów

22.53s

III

Maluga Nina

SP3 Lubartów

23.62s

IV

Borowicz Lena

LKP SKALAR

24.55s

V

Czakon Kaja

SP3 Lubartów

25.28s

VI

Węgrzyn Weronika

SP3 Lubartów

25.93s

VII

Tomasiak Alicja

SP3 Lubartów

26.53s

VIII

Bogutyn Hanna

Radzyń Podlaski

29.46s

IX

Pożarowszczyk Michalina

LKP SKALAR

32.41s

X

Kołodziej Aleksandra

SP3 Lubartów

36.61s

2009 chłopcy – 25m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Frelek Piotr

Mazowsze Miętne

18.11s

II

Szaniawski Hubert

Mazowsze Miętne

22.67s

III

Szczypinski Leon

SP3 Lubartów

24.31s

IV

Ulma Wojciech

SP3 Lubartów

25.47s

V

Dąbrowski Wiktor

LKP SKALAR

27.82s

VI

Ewert Szymon

LKP SKALAR

28.33s

VII

Parafiniuk Krzysztof

SP3 Lubartów

29.09s

VIII

Kobus Jan

SP3 Lubartów

31.75s

IX

Ewert Wojciech

LKP SKALAR

41.39s

2008 dziewczęta – 50m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Waśkowicz Milena

LKP SKALAR

42.15s

II

Paśnik Wiktoria

SP3 Lubartów

49.30s

III

Szczygielska Hanna

SP3 Lubartów

50.83s

IV

Szczygieł Agnieszka

Radzyń Podlaski

52.02s

V

Poznańska Weronika

SP3 Lubartów

59.35s

VI

Łuszczyńska Alicja

SP3 Lubartów

1:00.45s

VII

Gajos Julia

LKP SKALAR

1:08.23s

VIII

Kanadys Julia

SP3 Lubartów

1:11.01s

IX

Szczuchniak Zuzanna

LKP SKALAR

1:20.48s

2008 chłopcy – 50m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Koziński Grzegorz

SP3 Lubartów

39.39s

II

Kostyła Igor

SP3 Lubartów

39.75s

III

Kubik Kamil

SP3 Lubartów

40.21s

IV

Brzyski Iwo

SP3 Lubartów

44.16s

V

Cybul Remigiusz

LKP SKALAR

53.07s

VI

Szczepaniak Mateusz

SP3 Lubartów

55.24s

VII

Turowski Piotr

MUKS ORKA

57.89s

VIII

Oniszczuk Mateusz

MUKS ORKA

1:00.05s

IX

Kuc Adrian

AQUA Ryki

1:01.03s

X

Osiak Alan

AQUA Ryki

1:06.97s

XI

Niedźwiadek Damian

AQUA Ryki

1:07.94s

XII

Radomski Igor

SP3 Lubartów

1:15.84s

XIII

Woźniak Mateusz

1:21.62s

2007 dziewczęta – 50m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Wróblewska Kaja

LKP SKALAR

37.07s

II

Baran Julia

Mazowsze Miętne

38.66s

III

Witak Natalia

Mazowsze Miętne

46.69s

IV

Gajos Milena

SP3 Lubartów

47.47s

V

Tomasiak Zofia

SP3 Lubartów

1:06.26s

VI

Cieszek Aleksandra

SP51 Lublin

1:18.53s

2007 chłopcy – 50m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Lewtak Jan

SP3 Lubartów

37.71s

II

Urban Bartosz

SP3 Lubartów

38.32s

III

Kubak Michał

AQUA Ryki

38.65s

IV

Czarnecki Wiktor

SP3 Lubartów

39.92s

V

Jankowski Jan

AQUA Ryki

40.59s

VI

Trościańczyk Miłosz

Radzyń Podlaski

40.68s

VII

Greguła Alex

LKP SKALAR

46.05s

VIII

Gdula Jakub

SP3 Lubartów

48.16s

IX

Hunek Mateusz

SP3 Lubartów

48.49s

X

Florek Mateusz

SP3 Lubartów

48.65s

XI

Ulma Aleksander

SP3 Lubartów

49.10s

XII

Misztal Wojciech

SP3 Lubartów

49.43s

XIII

Obodziński Antoni

SP3 Lubartów

51.52s

XIV

Hunek Kacper

SP3 Lubartów

55.52s

XV

Pojęta Piotr

MUKS ORKA

56.14s

XVI

Jankowski Paweł

LKP SKALAR

57.46s

XVII

Wolski Oskar

LKP SKALAR

58.17s

XVIII

Gruba Krzysztof

SP3 Lubartów

1:04.83s

2006 dziewczęta – 50m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Całka Dagmara

Mazowsze Miętne

38.50s

II

Podleśna Oliwia

LKP SKALAR

39.89s

III

Matyjaszczyk Zuzanna

LKP SKALAR

40.24s

IV

Goleń Iga

LKP SKALAR

42.44s

V

Jędryszka Laura

MUKS ORKA

51.44s

2006 chłopcy – 50m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Opolski Łukasz

Radzyń Podlaski

34.80s

II

Michalik Piotr

Mazowsze Miętne

35.68s

III

Grzegrzółka Tomasz

Mazowsze Miętne

37.11s

IV

Prus Cezary

AQUA Ryki

42.02s

V

Jędrusiak Marcin

LKP SKALAR

50.12s

VI

Polak Kacper

MUKS ORKA

1:10.78s

2005 dziewczęta – 50m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Piwońska Amelia

AQUA Ryki

32.32s

II

Panasiuk Natalia

SP51 Lublin

33.09s

III

Kędziorek Alicja

Mazowsze Miętne

33.26s

IV

Niedźwiadek Magdalena

AQUA Ryki

36.05s

V

Kondej Natalia

Mazowsze Miętne

36.81s

VI

Wetoszka Alicja

LKP SKALAR

38.30s

VII

Gontarczyk Julia

LKP SKALAR

55.82s

2005 chłopcy – 50m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Sibilski Kacper

AQUA Ryki

31.17s

II

Witak Jakub

Mazowsze Miętne

35.54s

III

Kuc Sebastian

AQUA Ryki

36.54s

III

Smyk Mateusz

LKP SKALAR

36.54s

IV

Cybul Bartłomiej

LKP SKALAR

37.04s

V

Pęksa Aleksander

LKP SKALAR

37.09s

VI

Kowalski Hubert

LKP SKALAR

39.51s

VII

Osiak Brajan

AQUA Ryki

43.68s

VIII

Brzyski Bartosz

LKP SKALAR

44.90s

2004-2002 dziewczęta – 100m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Szaniawska Agata

Mazowsze Miętne

1:13.28s

II

Marciniak Zuzanna

AQUA Ryki

1:15.93s

III

Pirogowicz Natalia

ZS Wohyń

1:17.14s

IV

Polkowska Karolina

LKP SKALAR

1:32.38s

V

Polak Zuzanna

MUKS ORKA

1:36.02s

VI

Baran Oliwia

LKP SKALAR

1.40.40s

VII

Guz Julia

LKP SKALAR

1:57.40s

2004-2002 chłopcy – 100m styl dowolny

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

Czas

I

Lewtak Szymon

Olimpia Lublin

1:04.81s

II

Bielecki Michał

LKP SKALAR

1:14.18s

III

Grzeszczak Filip

LKP SKALAR

1:14.67s

IV

Bąbol Szymon

LKP SKALAR

1:19.66s

V

Małyska Wiktor

SP1 Lubartów

1:25.22s

VI

Gajos Paweł

SP3 Lubartów

1:58.39s

Wyścig sztafetowy 2005 i młodsze dziewczęta – 4x50m styl dowolny

Miejsce

Klub/szkoła

Czas

I

Mazowsze Miętne

2:29.37s

II

LKP SKALAR

2:38.08s

III

SP3 Lubartów

3:30.19s

Wyścig sztafetowy 2005 i młodsi chłopcy – 4x50m styl dowolny

Miejsce

Klub/szkoła

Czas

I

LKP SKALAR 1

2:27.82s

II

Mazowsze Miętne

2:28.44s

III

AQUA Ryki 1

2:31.04s

IV

SP3 Lubartów 1

2:46.82s

V

SP3 Lubartów 2

2:54.12s

VI

LKP SKALAR 2

3:02.64s

VII

SP3 Lubartów 3

3:10.47s

VIII

AQUA Ryki 2

3:35.58s

Klasyfikacja medalowa

Miejsce

Klub/szkoła

Złote medale

Srebrne medale

Brązowe medale

Razem

1

Lubartowski Klub Pływacki SKALAR

11

11

10

32

2

Mazowsze Miętne

6

10

5

21

3

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie

5

6

11

22

4

UKS AQUA Ryki

4

2

4

10

5

MULKS TECHNIK-ORION Radzyń Podlaski

2

2

4

6

OLIMPIA Lublin

2

2

7

Szkoła Podstawowa Nr 51 w Lublinie

1

1

2

8

Zespół Szkół w Wohyniu

1

1

2

9

MUKS ORKA

1

1

(klasyfikacja wg. zdobytych złotych medali)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7104).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.