W dziale | Fakty

Mistrzowie świata apelują do radnych

Opublikowany 23.06.2016

Tekst został zaktualizowany tutaj: Mistrzowie świata apelują do radnych – aktualizacja

Apel ostatniej nadziei – tak nazwał swoje wystąpienie trener zasłużonego dla miasta klubu, Jerzy Jedut. Na środową sesję Rady Miasta (22 czerwca) przybyli tłumnie przedstawiciele Klubu Lewart AGS Lubartów sekcji taekwon-do oraz tenisa stołowego.

protest_MKS_Lewart_2

Wielokrotni mistrzowie Polski i świata protestują przeciwko możliwości utraty miejsca treningów, czyli pawilonu przy ul. Krzywe Koło. Domagają się zapewnienia im warunków, aby mogli nadal reprezentować miasto na światowych arenach sportowych. – Zwracam się do całej Rady Miasta – mówił trener Jerzy Jedut. – Dziś przed wami stoją mali zawodnicy, którzy nie rozumieją, dlaczego nie można zrobić tak niewielkiego gestu. Czy to takie trudne sprzedać zaledwie 300-metrową działkę?

Grunt, na którym znajduje się barak należy do Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie. W 2012 roku wezwała ona klub sportowy do zapłaty ponad 800 tys. złotych za bezumowne korzystanie z pawilonu przy ul. Krzywe Koło. Natomiast klubu nie stać na zapłacenie takiej sumy. – Nie chcemy mówić o swojej działalności przez pryzmat sprawy sądowej – kończył swoje wystąpienie trener Jedut. Po nim głos zabrał prezes sekcji tenisa stołowego MKS Lewart AGS – Dariusz Borzęcki.

Więcej o sprawie napiszemy niebawem. Radni zakończyli obrady o północy.

Sesja zakończyła się także udzieleniem absolutorium dla Burmistrza Miasta Lubartów za wykonanie budżetu na 2015 rok, trzynastoma głosami – „za”, sześcioma przeciw i jednym wstrzymującym się.

(J.A.), fot. SN

protest_MKS_Lewart_5 protest_MKS_Lewart_1 protest_MKS_Lewart_3 protest_MKS_Lewart_4

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5516).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.