MISTRZOWSKIE STARTY SZACHISTÓW LUKS LUBARTÓW

Czerwiec był dla szachistów LUKS Lubartów bardzo udany. Andrzej Rogoza zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Amatorów, a juniorzy z Mistrzostw Województwa przywieźli worek medali.

W Łukowie od 9 do 11 czerwca zorganizowano Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Błyskawicznych i Szybkich. Rewelacyjne w nich spisali się zawodnicy LUKS Lubartów, zdobywając aż 12 medali.W piątek rozegrano turniej szachów błyskawicznych na dystansie 11 rund. W kategorii do lat 18 złoty medal zdobył Adrian Matyjaszczyk, a miłą niespodzianką było jego zwycięstwo w turnieju OPEN i dodatkowy złoty medal. W tej samej kategorii piąte miejsce zajął Paweł Sak. Wśród dziewcząt do lat 9 złoto wywalczyła Aleksandra Szczerba. Wśród chłopców do lat 9 złoty medal zdobył Wiktor Opolski, srebrny Eryk Trąbka, brązowy Artur Gryzio, szóste miejsce zajął Michał Drozd. W sobotę i w niedzielę szachiści rywalizowali w turnieju szachów szybkich na dystansie 9 rund przy czasie 30 minut na zawodnika. W kategorii do lat 18 brąz wywalczył Adrian Matyjaszczyk i dodatkowy brązowy medal z trzecie miejsce w OPEN. W kategorii dziewcząt do lat 15 srebrny medal zdobyła Agata Michaluk. W kategorii chłopców do lat 9 złoto wywalczył Eryk Trąbka, srebrny medal zdobył Wiktor Opolski, brązowy medal wywalczył Artur Gryzio, czwarty był Aleks Petkowicz. W klasyfikacji generalnej całego turnieju klubów LUKS Lubartów zajął II miejsce zdobywając podczas mistrzostw: 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale, oraz niewliczane do klasyfikacji dodatkowe złoto i brąz Adriana Matyjaszczyka za OPEN.
W sobotę 17 czerwca zorganizowano w Międzyrzecu Podlaskim mistrzostwa klas I – III ,, Edukacja przez Szachy w Szkole 2017 ” W turnieju tym mogli zagrać uczniowie 1,2 i 3 klas szkół podstawowych. W zawodach tych wystąpili szachiści LUKS Lubartów (uczniowie SP nr3 w Lubartowie).W kategorii klas I: Michał Drozd zajął 2 miejsce, w kategorii klas II: Aleksandra Szczerba zajęła 1 miejsce. W kategorii klas III Eryk Trąbka zajął 2 miejsce, Wiktor Opolski był piąty.

W niedzielę 18 czerwca zorganizowano w Kłoczewie XVI Otwarty Turniej Szachowy – Grand Prix Lubelszczyzny. W podkategorii do lat 10 zwyciężył Wiktor Opolski zdobywając 4 punkty. Tego samego dnia, lecz w Międzyrzecu Podlaskim odbył się piąty turniej cyklu o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. Tym razem szachiści rywalizowali w szachach błyskawicznych. Rozegrano 11 rund.  Andrzej Rogoza zajął 2 miejsce(8,5pkt) w kategorii Open i awansował na 2 miejsce w całym cyklu.Świetnie zaprezentował się Michał Drozd,  który zajął 2 miejsce w kategorii do lat 8 i zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu przed ostatnim turniejem.W turnieju wystąpił także Tomasz Drozd, który zajął 33.

Kolejny turniej w którym prym wiedli zawodnicy LUKS Lubartów zorganizowano w dniach 20-21.06 w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W turnieju rozegrano 9 rund w tempie 30 minut na zawodnika.Dawało to możliwość zdobycia V i IV kategorii szachowej. W turnieju wystąpiło 40 szachistów, którzy reprezentowali LKSz Lublin, MDK ,,Pod Akacją”Lublin, UKS Arka Wojsławice,LUKS Lubartów,Lublin. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy LUKS Lubartów,którzy wygrali każdą z kategorii wiekowych. O to wyniki: Kategoria do lat 8: 1.Drozd Michał, 2. Szczerba Aleksandra. Kategoria do lat 10: 1. Gryzio Artur, 2.Trąbka Eryk,  3.Opolski Wiktor. Kategoria Starsi: 1.Michaluk Agata  (zdobyła komplet 9 punktów).

Natomiast Andrzej Rogoza w dniach 20 -25 czerwca wywalczył w Lublinie II miejsce podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Amatorów w Szachach. Przegrał w całym turnieju jedynie jedną partię ze zwycięzcą Stefanem Ciechocińskim. Andrzej Rogoza uzyskał bardzo dobry wynik rankingowy – 2120 pkt., który pozwolił mu wypełnić normę na pierwszą kategorię  szachową.