W dziale | Fakty

Młodzież I LO na „GIS Day 2015”

Opublikowany 23.11.2015

W środę 18 listopada, młodzież z klas II g, II h i III h z I LO w Lubartowie, wybrała się z wizytą do Lublina na udział w obchodach międzynarodowego Dnia GIS-u “GIS Day 2015 UMCS”. Spotkanie odbyło się w dwóch miejscach: na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS – prelekcje i referaty oraz na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS – warsztaty.
Co to takiego GIS? To system informacyjny służący do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych geograficznych, którego jedną z funkcji jest wspomaganie procesu decyzyjnego. Każdy system GIS składa się z: bazy danych geograficznych, sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz twórców i użytkowników GIS.
Celem wydarzenia jest propagowanie GIS, jako narzędzia, a sama inicjatywa oraz towarzyszące jej warsztaty są doskonałą okazją do nauki. Uczniowie brali udział w różnych sesjach referatowych, m.in. „Atrakcyjny sposób prezentowania treści geograficznych w Internecie”, w której miała możliwość pod kierunkiem studentów geoinformatyki tworzenia stron internetowych, a najciekawsze z nich były nagradzane.
Dzięki temu wydarzeniu młodzież poszerzyła swoją wiedzę o nowe doświadczenia i dowiedziała się, jakie są możliwości kierunków studiów.
Paulina z klasy III h

20151118184 20151118182

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6559).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.