W dziale | Fakty, Sport

Młodzież Lewartu w natarciu

Opublikowany 26.08.2013

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali trzy spotkania w lubelskiej IV lidze. Podopieczni Grzegorza Białka zdobyli w nich sześć punktów, wygrywając dwa mecze i doznając jednej porażki. Po rozegraniu 4 spotkań drużyna zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Dwa zwycięstwa i porażka lubartowskich piłkarzy

Lewart - Roztocze1Przypomnijmy, że na inaugurację nowego sezonu lubartowianie pokonali na wyjeździe Ruch Ryki 3:0. W drugiej kolejce „biało-niebiescy” zagrali ponownie jako goście i tym razem przegrali 0:3. W opinii obserwatorów pojedynek ze Spartą Rejowiec Fabryczny nie musiał się zakończyć aż tak wyraźnym zwycięstwem gospodarzy.

Po raz pierwszy przed własną publicznością Lewart zaprezentował się w trzeciej kolejce. Trzeba przyznać, że było to udane przywitanie z kibicami. Znacznie zmieniona i odmłodzona lubartowska drużyna wygrała 4:1 z Roztoczem Szczebrzeszyn. Pierwszą bramkę w nowym sezonie w Lubartowie zdobył Artur Sadowski. Zawodnik ten dołączył do zespołu już w trakcie rozgrywek. Aż pięć goli zdobyli podopieczni Grzegorza Białka w konfrontacji z Unią Krzywda. Beniaminek przegrał na własnym terenie aż 0:5.

– Początek sezonu mamy bardzo udany – mówi trener Lewartu Lubartów Grzegorz Białek. – W czterech spotkaniach zdobyliśmy 9 punktów, w tym 6 na wyjeździe. Muszę przyznać, że po dużych zmianach, jakie zaszły w drużynie między sezonami, nasza gra wygląda obiecująco. Teraz przed nami trzy ciężkie mecze – u siebie z solidnym beniaminkiem Powiślakiem Końskowola i rezerwami Górnika Łęczna oraz na wyjeździe z Orionem Niedrzwica Duża. Po tej serii gier uwidoczni się na co stać Lewart w tej rundzie.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart - Roztocze2Sparta Rejowiec Fabryczny – Lewart Lubartów 3:0 (1:0).

Skład Lewartu: Parzyszek – Kamiński, Mitura, Jakub Niewęgłowski, Bijan (od 60 min. Jezior), Pikul (od 65 min. Sadowski), Kuzioła, Wiącek (od 83 min. Sierant), Dawid Niewęgłowski, Kompanicki, Nogal (od 70 min. Polichańczuk).

Lewart Lubartów – Roztocze Szczebrzeszyn 4:1 (3:0); gole dla Lewartu zdobyli: Artur Sadowski w 26 i 43, Przemysław Kosmala w 38, Wojciech Bijan (z rzutu karnego) w 88 minucie.

Skład Lewartu: Parzyszek – Kłysiak (od 70 min. Kamiński), Mitura, Jakub Niewęgłwoski, Jezior (od 46 min. Bijan), Kosmala, Kuzioła (od 65 min. Marzęta), Wiącek, Dawid Niewęgłowski, Kompanicki (od 82 min. Michna), Sadowski.

Unia Krzywda – Lewart Lubartów 0:5 (0:0); gole dla Lewartu zdobyli: Artur Sadowski w 55 i 90, Mateusz Kompanicki w 58 i 63, Wojciech Bijan (z rzutu karnego) w 65 minucie.

Skład Lewartu: Parzyszek – Kłysiak (od 80 min. Kamiński), Mitura, Jakub Niewęgłowski, Bijan, Kosmala, Marzęta (od 72 min. Woźniak), Wiącek, Dawid Niewęgłowski (od 32 min. Nogal), Kompanicki (od 70 min. Pikul), Sadowski.

Tekst i foto. Ireneusz Góźdź

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.