W dziale | Fakty

Młodzież z II LO na konferencji przedsiębiorców

Opublikowany 24.09.2018

18 września młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, działająca w Kole Szkolnych Przedsiębiorców, udała się wraz z opiekunem, Elżbietą Mizio, na konferencję do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Głównym celem konferencji „Biznes Lubelskie z klasą” było uświadomienie młodym ludziom, jak ważna w życiu jest przedsiębiorczość, a także przedstawienie pomysłów, jak rozpocząć swoją działalność w biznesie. Uczniowie zastanawiali się nad tymi problemami i uczyli się, jak można wykorzystywać swoje cechy przedsiębiorcze w teraźniejszości oraz w dorosłym życiu. Moderatorem całego spotkania był Filip Chajzer, znany prezenter radiowy i telewizyjny.

            Pierwszy zaprezentował się zespół Spice Gears. Jest to grupa licealistów z Kraśnika, która robi to, co kocha – czyli tworzy roboty. Swoje prace uczniowie prezentują na całym świecie, biorą oni udział w konkursach i wygrywają międzynarodowe turnieje, a co za tym idzie – zyskują sławę oraz możliwość podróżowania po całym świecie. Grupa Spice Gears jest jedynym tego typu zespołem w Polsce, dlatego jej członkowie zachęcają innych młodych ludzi do dołączenia do nich. Następnie wystąpił Michał Misztal, trener biznesu, który jest pomysłodawcą i założycielem Biłgoraj Bizness Class. Pomaga on młodym ludziom odnajdywać swoje pasje i wykorzystywać możliwości.

            Kolejnym punktem konferencji był panel dyskusyjny „U Dyrektora”, zatytułowany „Klasa, biznes klasa, Biznes Lubelskie z klasą”, w którym wystąpili: Marcel Niezgoda – dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, Dariusz Głuchowski – mentor Spice Gears, Bogdan Księżopolski – dyrektor Instytutu Informatyki UMCS i pomysłodawca Akademii Programowania, Paweł Bącal – Wicemarszałek Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego oraz Bartosz Łopiński – prezes Billenium. Moderatorem tej części spotkania był Artur Habza – dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

            Trzecia część spotkania odbyła się pod hasłem „Dlaczego chcę być aktywny, dlaczego chcę być przedsiębiorczy?” Wystąpił Karol Karczewski, który opowiadał o związku pomiędzy przedsiębiorstwem a ryzykiem, optymalizmem i networkingiem. Następnie Mateusz Małyska zaprezentował organizację Sempre a Frente, która została założona w 2010 roku po to, by wspierać uczestnictwo młodych ludzi w życiu społecznym i promować aktywne postawy obywatelskie. Fundacja organizuje również wymiany międzynarodowe.

            Konferencję z młodymi przedsiębiorcami podsumował Filip Chajzer, który podzielił się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu biznesu oraz w promowaniu swojej osoby w social mediach.

            Niewątpliwie dla młodzieży, która pragnie być przedsiębiorcza i chce w przyszłości dobrze wykorzystać swoje zainteresowania, konferencja ta była bardzo cennym doświadczeniem. Przyjemna atmosfera oraz możliwość dyskusji i poszerzenia wiedzy z pewnością zachęcą uczniów do udziału w kolejnych tego typu spotkaniach.

II LO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7581).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.