Muzeum w Kozłówce zaprasza dzieci do konkursu plastycznego

Konkurs plastyczny

Muzeum Zamoyskich Kozłówce zaprasza uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego do udziału w konkursie plastycznym „Zaproś mnie do swojej bajki”. Prace będą przyjmowanie od 15 lutego do 25 kwietnia 2016 r. Uczestnicy mają za zadanie zilustrować wybraną przez siebie bajkę, legendę lub podanie. Opowieści, którymi inspirują się uczestnicy, muszą mieć swój pierwowzór literacki. Prace, nawiązujące tematyką do popularnych filmów animowanych, nie będą kwalifikowane do konkursu. Najlepsze prace zostaną w maju wyeksponowane w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce na wystawie w galerii „Z ogrodu”. Laureaci konkursu mogą wygrać grupowy bilet do Muzeum dla swojej klasy.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

ZAPROŚ MNIE DO SWOJEJ BAJKI”

  1. Organizatorem konkursu jest Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
  2. Konkurs rozpoczyna się 15 lutego 2016 r. i będzie trwać do 25 kwietnia 2016 r. Prace należy wysyłać pod adresem Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Kozłówka 3, 21-132 Kamionka.
  3. Tytuł Konkursu brzmi „Zaproś mnie do swojej bajki”. Jego uczestnicy mają za zadanie zilustrować wybraną przez siebie bajkę, legendę lub podanie. Prace muszą mieć pierwowzór literacki. Prace, nawiązujące tematyką do popularnych filmów animowanych, nie będą kwalifikowane do Konkursu.
  4. W Konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych z województwa lubelskiego.

Warunki udziału w konkursie

  1. Prace konkursowe powinny przejść wstępną weryfikację w szkołach, które zgłaszają swoich uczniów do Konkursu.
  2. Prace konkursowe mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej, w formacie A-3.
  3. Prace zgłoszone na Konkurs muszą być pracami autorskimi.
  4. Każda praca powinna być z tyłu opatrzona tytułem. Powinny znaleźć się tam również informacje o autorze, klasie i szkole, jaką reprezentuje. Prace anonimowe, nie podpisane, nie będą brać udziału w Konkursie.
  5. Po rozstrzygnięciu Konkursu prace nie będą zwracane jego uczestnikom.
  6. Zgłaszając pracę na Konkurs jej autor wyraża tym samym zgodę na jej prezentację na wystawie pokonkursowej, portalu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, informacjach promujących Konkurs w mediach lokalnych (prasa, radio, TV) oraz w muzealnych mediach społecznościowych.
  7. Dane osobowe uczestników są pozyskiwane jedynie do celów Konkursu i nie będą udostępniane osobom trzecim.
  8. Naruszenie przez uczestnika Konkursu któregokolwiek z warunków konkursu oznaczać będzie nie zakwalifikowanie pracy do konkursu lub utratę prawa do nagrody.

Warunki konkursu i nagrody

  1. Laureatów Konkursu wyłoni Jury, powołane przez Organizatora.
  2. Kryteria oceny prac to: zgodność z tematyką, estetyka pracy i jej oryginalność.

  3. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 29 kwietnia 2016 r. poprzez pisemne ogłoszenie zawierające tytuły nagrodzonych prac, imiona i nazwiska zwycięzców oraz informacje o szkołach, z których pochodzą. Ogłoszenie znajdzie się na portalu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz na wystawie pokonkursowej, czynnej w maju i czerwcu 2016 r. w kozłowieckiej galerii „Z ogrodu”. Informacja o wynikach Konkursu zostanie również wysłana do szkół, w których uczą się laureaci.

  4. Nagrodami w Konkursie są bezpłatne bilety grupowe dla klas, w których uczą się laureaci Konkursu. Klasy będą mogły skorzystać z tych biletów w dowolnie wybranym terminie.

  5. Termin odbioru karnetów musi zostać ustalony wcześniej z pracownikami Działu Edukacji Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Można to zrobić drogą mailową pod adresem [email protected], lub telefonicznie pod numerem +48 81 8528318.
  6. O ilości przyznanych nagród decyduje Jury Konkursu.

Postanowienia końcowe

  1. Biorąc udział w Konkursie uczestnik akceptuje jego regulamin.

  2. Regulamin niniejszego Konkursu będzie dostępny na stronie www.muzeumzamoyskich.pl

  3. Przekazując pracę na Konkurs uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady zawarte w niniejszym Regulaminie.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo do:
  1. zmiany postanowień niniejszego Regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu;

  2. nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej ilości przekazanych prac;

  3. rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami Regulaminu.kozłowka

Książka z niespodzianką

Fotografia wykonana podczas bieżącej konserwacji jednego z obrazów w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce znalazła się na okładce publikacji „The ABC of Preventive Conservation in Museums”. To angielska wersja wydawnictwa „ABC… profilaktyki konserwatorskiej w muzealnictwie”. Książka wydana w roku 2013 przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów jest bestsellerem. Jej polski nakład został całkowicie wyczerpany. W wydawnictwie znalazł się artykuł dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Anny Fic-Lazor, odnoszący się do magazynowania zbiorów muzealnych.

muzeum okładka

Wystawa „Bakalaureaty arystokraty”

Od 29 kwietnia do 31 października 2016 r. Muzeum Zamoyskich zaprasza na wystawę czasową „Bakalaureaty arystokraty”. Będzie ona prezentować różne aspekty etapu dorastania ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przedstawicieli wyższych warstw społecznych. W ten aspekt wpisuje się także rodzina dawnych właścicieli kozłowieckiego pałacu. Ramy czasowe planowanej ekspozycji rozciągają się od Jana Zamoyskiego (1542–1605), kanclerza wielkiego koronnego i założyciela Akademii Zamojskiej – jako pierwszej prywatnej uczelni, poprzez młodość oraz proces kształcenia szlachciców na przestrzeni XVII–XIX wieku, aż do pierwszej połowy XX w.

Na ekspozycji znajdą się portrety dzieci oraz eksponaty związane ze światem zabaw i rozrywek, nauczania, wychowania czy opieki nad latoroślami.

Koncepcja merytoryczna wystawy będzie miała odzwierciedlenie w aranżacji przestrzennej. Wątek rodzinny Zamoyskich pokażą portrety i wizerunki przedstawicieli rodu. Na ich tle zaprezentują się meble i wyposażenie „gabinetowe” (biurko, biblioteczka, przybory do pisania) oraz meble dla dzieci. Zostaną też wyeksponowane pamiątki, przedmioty osobiste, materiały archiwalne i epistolograficzne, związane z wybranymi postaciami z rodziny Zamoyskich, aby zapoznać z różnymi modelami kształcenia.

Na wystawie pokazane będą też portrety dzieci z innych możnych rodów. Znajdą się tu również materiały archiwalne (korespondencja, fragmenty rękopisów, fotografie), a w jednym z pomieszczeń zostanie urządzony dawny pokoik dziecięcy wprowadzający we wczesną fazę nauki – poprzez zabawę.