W dziale | Fakty

Na co miasto przeznaczy pieniądze w 2015 roku?

Opublikowany 16.01.2015

Budowa kompleksu sportowego oraz modernizacja Hali Targowej to największe inwestycje jakie planuje zrealizować miasto w 2015 roku. Będzie to kontynuacja prac rozpoczętych w poprzednim roku.RATUSZ

25 milionów na inwestycje

Nad projektem budżetu przygotowanym przez władze miasta będą dyskutować radni na najbliższej sesji, 29 stycznia. Zgodnie z nim, 25 mln zł ma zostać przeznaczonych na inwestycje.

W dużej części jest to kontynuacja działań zapoczątkowanych w poprzednim okresie, takich jak rewitalizacja Rynku II i przebudowa Hali Targowej, gdzie siedzibę znajdzie Lubartowski Ośrodek Kultury – mówi burmistrz Janusz Bodziacki.

Szansa dla lubartowskiego sportu

Zgodnie z projektem budżetu w tym roku rozpoczęta ma zostać budowa kompleksu sportowego przy ul. Parkowej.

W ubiegłym roku były problemy z wykonawcą dokumentacji projektu, powstały opóźnienia. Został wyłoniony nowy wykonawca. Obecnie dobiegają końca prace projektowe – tłumaczy burmistrz. Koszt całej inwestycji to 7 mln zł. Miasto zamierza pozyskać środki zewnętrzne na ten cel, w wysokości ponad 4 mln zł.

Rozbudowa SP 4

W planach jest także rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4. W projekcie budżetu przeznaczono na ten cel 1,5 mln zł. Przypomnijmy, że koncepcja rozbudowy szkoły zakłada dobudowanie dodatkowego skrzydła i połączenie go łącznikiem. Przewiduje budowę minimum 4, a najlepiej 5 klas lekcyjnych (do 30 uczniów każda). Mają powstać także 2 gabinety dla kadry, magazynek na sprzęt i pomieszczenie socjalne oraz toalety z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych.

Milion na drogi

Sporą cześć środków (1 mln zł) miasto zamierza wydać na modernizację i przebudowę dróg. Przewidziano także pieniądze na budowę placu zabaw przy ulicy Reja (filia SP1).

A także na termomodernizację sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1, II LO oraz budynku Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

Szansa na solary

Miasto liczy, że w 2015 roku uda się zrealizować projekt związany z zakupem solarów. Przypomnijmy, że Miasto Lubartów stara się o dofinansowanie z funduszy unijnych zakupu kolektorów słonecznych dla mieszkańców. – W najbliższych tygodniach rozstrzygnie się, czy zostaną przyznane nam środki przez zarząd województwa – mówi Janusz Bodziacki.

KW

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.