Na gali na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Cztery laureatki z Gimnazjum nr 2 w Lubartowie na wojewódzkiej gali rozdania nagród.

Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada” (Stanisław Staszic). Te słowa były motywem przewodnim przemówienia Pani Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty, na uroczystej gali podsumowania konkursów przedmiotowych i tematycznych, która odbyła się 12 maja w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uroczystość tę zaszczyciły swoją obecnością najwyższe władze województwa lubelskiego na czele z wojewodą Przemysławem Czarnkiem, rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego prof. dr hab. Urszulą Paprocką-Piotrowską oraz przedstawiciele Lubelskiego Kuratorium Oświaty, nauczycielskich związków zawodowych. Ponadto w uroczystości wziął udział Burmistrz Miasta Lubartowa Pan Janusz Bodziacki. Całemu wydarzeniu towarzyszył podniosły nastrój uświetniony częścią artystyczną przygotowaną przez młodzież.

W uroczystej gali uczestniczyły laureatki konkursów przedmiotowych z Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie oraz Pan Dyrektor Sławomir Zdunek i Pani Barbara Kukier.

Podziękowania i nagrody za wysokie osiągnięcia w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych otrzymały uczennice:

Karolina Borówka, która została laureatką konkursu przedmiotowego z matematyki, przygotowywana pod kierunkiem Pani Elżbiety Kuleszy,

Wiktoria Pacek, która została laureatką konkursu przedmiotowego z języka polskiego, przygotowywana pod kierunkiem Pani Kingi Kasprzak,

Katarzyna Klasura i Dominika Małyska, które zostały laureatkami etapu wojewódzkiego XXI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach w latach 1531–1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów” przygotowywane pod kierunkiem Pani Barbary Kukier.

Warto wspomnieć, że uczniowie naszego gimnazjum już po raz trzeci uzyskali tytuł laureata w tym konkursie. Zakres merytoryczny konkursu wykracza poza podstawę programową nauczania historii w gimnazjum i co roku obejmuje inny obszar tematyczny.

Należy zaznaczyć, iż uzyskanie tytułu laureata z konkursów przedmiotowych zwolniło nasze uczennice z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, dając im maksymalną liczbę punktów oraz końcoworoczną ocenę celującą z danego przedmiotu. Natomiast tytuł laureata w konkursie historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego …” jest ważnym atutem w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczysta gala rozdania nagród co roku skupia najwybitniejszych uczniów z całego województwa. Przy osiąganiu tak wysokich wyników w grę wchodzi nie tylko talent, ale też wytrwała i wymagająca poświęceń ciężka praca, zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Laureatkom gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów! 

Barbara Kukier

DSC_1515aDSC_1503DSC_1505DSC_1513aDSC_1543DSC_1544