W dziale | Fakty

Najważniejsze funkcje w powiecie dla PSL

Opublikowany 01.12.2014

W poniedziałek 1 grudnia ruszyła V kadencja radnych Powiatu Lubartowskiego na lata 2014-2018. Sesję otworzyła Sekretarz Gabriela Wyszyńska. Na Starostę Powiatu Lubartowskiego wybrano Fryderyka Pułę.

W głosowaniu niejawnym wybrano na początku funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu, którym został Henryk Zdunek, startujący w wyborach samorządowych z listy PSL (17 głosów za, 2 przeciw, 2 wstrzymało się). Zastępcą Przewodniczącego Rady Powiatu został Grzegorz Poznański, który także startował z listy PSL (16 głosów za, 4 przeciw, 1 wstrzymujący się).

Kolejnym Zastępcą Przewodniczącego Rady Powiatu został Andrzej Jackowski z listy PSL (16 głosów za, 4 przeciw, 1 wstrzymujący się).

Starostą Powiatu Lubartowskiego został Fryderyk Puła (PSL), który otrzymał 16 głosów za, 5 przeciw.

Na Wicestarostę Powiatu Lubartowskiego wybrano Kazimierza Sysiaka (PSL), a otrzymał on 14 głosów za, 6 przeciw, 1 radny wstrzymał się.

Członkiem Zarządu Powiatu Lubartowskiego został Radosław Guz (PO), który otrzymał 19 głosów za, 1 przeciw, 1 radny wstrzymał się.

Członkiem Zarządu Powiatu Lubartowskiego został także Andrzej Rodak startujący w wyborach z listy PSL (16 głosów za, 5 przeciw).

Kolejnym Członkiem Zarządu Powiatu Lubartowskiego został Piotr Krzyżanowski (z listy PSL), który otrzymał 18 głosów za i 3 przeciw.

Staroście Lubartowskiemu postanowiono pobory pozostawić na niezmienionym poziomie w wysokości 12300 zł, głosami 15 za oraz 6 przeciw.

– Jak rzekł Marek Aureliusz: „Człowiek jest wart tyle, ile warte są rzeczy którymi się zajmuje”, nie przez przypadek dzisiaj tu i teraz, na tej sali przywołuję tę postać już zapomnianą, bo cesarza rzymskiego II w n.e. Celowo nie powołuję się na polityków z pierwszych stron gazet ubiegłego stulecia, nie odwołuję się do wielkiej polityki, tylko do osoby, która za czasów swoich rządów miała przeświadczenie obowiązku, wobec każdego obywatela, dbałości o sprawy kraju, pracowitości i sumienności – mówiła Małgorzata Polak Prezes Sadu Rejonowego w Lubartowie, pełniąca funkcję przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej. Następnie wręczyła każdemu z radnych zaświadczenia potwierdzające wybór na radnych w dniu 16 listopada 2014.
Zgodnie z tradycją pierwszą sesję do momentu wyboru przewodniczącego prowadził najstarszy radny, a był nim Wiesław Mazurek, który nieprzerwanie od 1999 r. jest radnym powiatowym. Tekst ślubowania odczytał najmłodszy radny Daniel Osiński.

Następnie przystąpiono do wymienionych na wstępnie artykułu tajnych głosowań nad funkcjami w radzie oraz w powiecie.

Piotr Opolski

Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_02
Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_04
Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_05 Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_06 Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_07 Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_08 Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_09


Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_13


Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_17
Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_18 Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_19 Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_20 Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_21

Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_24
Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_25


Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_29
Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_30
Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_32
Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_33 Vkadencjaradypowiatulubartowskiego_34

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7459).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.