W dziale | Fakty

Nauczyciele II LO z tytułem Człowieka Roku 2017

Opublikowany 09.03.2018

Justyna Świderska-Niedobit i Rafał Wrotkowski z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie uzyskali tytuł Człowieka Roku 2017 w plebiscycie Kuriera Lubelskiego. Nauczyciele zostali laureatami w powiecie lubartowskim.

Finałowa gala wieńcząca plebiscyt Kuriera Lubelskiego miała miejsce 6 marca w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Podczas uroczystości statuetki Człowieka Roku odebrali zwycięzcy z Białej Podlaskiej, Chełma, Lublina i Zamościa oraz wszystkich powiatów województwa lubelskiego. Laureaci zostali nagrodzeni w czterech kategoriach: Działalność społeczna i charytatywna, Kultura, Samorządność i społeczność lokalna oraz Biznes. Do plebiscytu zgłaszano osoby nietuzinkowe, które działają na rzecz swoich lokalnych społeczności, mają na koncie sukcesy, konsekwentnie realizują obrane cele; ludzi aktywnych, pomysłowych, pełnych energii i entuzjazmu. Wśród nagrodzonych znalazło się aż dwóch nauczycieli z II LO, którzy otrzymali najwięcej głosów w powiecie lubartowskim.

Justyna Świderska-Niedobit uzyskała tytuł w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza „Anioły z II LO” została doceniona za organizację zbiórki darów dla Polaków mieszkających we Lwowie i na Ukrainie. Nauczycielka II LO od 10 lat wspiera ośrodki na Ukrainie, m.in. Lwowski Dom Dziecka nr 1, Sierociniec, polskie przedszkole, Świetlicę Caritas ,Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej. Od grudnia 2015 roku wraz z „Drużyną Marzeń” wyjeżdża, by dzielić się z naszymi wschodnimi sąsiadami zebranymi darami i piękną przyjaźnią. Justyna Świderska-Niedobit wraz z wolontariuszami uczestniczy także w obozach na Wołyniu, w trakcie których porządkowane są polskie cmentarze.

Rafał Wrotkowski został nagrodzony w kategorii „Kultura”. Nauczyciel pracujący z zespołem uczniów z II LO trzykrotnie zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim za sztuki wyreżyserowane w XVI, XVIII oraz XIX edycji konkursu. Pod jego opieką uczniowie z II LO dwukrotnie zdobyli Grand Prix festiwalu oraz liczne wyróżnienia. Rafał Wrotkowski został doceniony za wieloletnie działanie na rzecz kultury i ogromny wkład w życie artystyczne miasta Lubartów. Nauczyciel założył w II LO teatr Scena 44 oraz przygotowywał, reżyserował i wystawiał spektakle dla mieszkańców miasta Lubartów i okolic.

To ogromny zaszczyt dla II Liceum Ogólnokształcącego i wspaniały sukces, że wśród czterech laureatów z powiatu lubartowskiego znalazło się aż dwóch nauczycieli z jednej szkoły, którzy stanęli na scenie obok przedsiębiorców, prezesów firm i samorządowców. Gratulujemy!

AO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5405).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.