W dziale | Fakty

Nie wyhamowała

Opublikowany 23.08.2012

Prawdopodobnie nie zachowanie bezpiecznego odstępu i duża prędkość były przyczyną kolizji, do której doszło w miejscowości Wandzin na Drodze Krajowej nr 19.
W pobliżu remontowanego odcinka tej trasy, kierująca toyotą uderzyła w tył poprzedzającego ją peugeota. Przez ponad 2 godziny ruch w miejscu kolizji był utrudniony.  Do zdarzenia doszło we wtorek 21 sierpnia  o godzinie 9:30.  Jadące w kierunku Lublina samochody zatrzymywały się przed remontowanym odcinkiem drogi krajowej nr 19, aby przepuścić jadące z naprzeciwka pojazdy. Kierująca samochodem toyota, 44 – letnia mieszkanka Białej Podlaski, nie zdążyła zahamować i uderzyła w tył jadącego przed nią peugeota, którym kierowała 41 – letnia mieszkanka Świdnika.
– Poważnie uszkodzona toyota po zderzeniu zjechała jeszcze na pobocze – mówi Grzegorz Paśnik, oficer prasowy KPP Lubartów. – Obu kierującym, jak i jadącym z nimi pasażerom na szczęście nic się nie stało. Kierująca toyotą została ukarana mandatem karnym i 6 punktami karnymi za spowodowanie kolizji drogowej.
Przez ponad dwie godziny ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony.  Z uwagi na prowadzone na drodze z Lubartowa do Lublina prace remontowe, policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy i stosowanie się do obowiązujących w trakcie remontu znaków drogowych

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6530).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.