W dziale | Fakty

Noblistka patronką Gimnazjum w Łucce

Opublikowany 09.06.2014

W piątek 6 czerwca miała miejsce uroczystość nadania Gimnazjum w Łucce imienia. Patronką placówki zgodnie z uchwałą Rady Gminy Lubartów z kwietnia br. została Maria Skłodowska – Curie.

Ceremonię rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Łucce. Po przemarszu do budynku szkoły, poświęcono i odsłonięto tablicę pamiatkową z wizerunkiem patronki. Wśród zaproszonych gosci byli m.in.: Krzysztof Paśnik z Urzędu Marszałkowskiego, Rektor UMCS dr hab. Stanisław Michałowski, Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki. Po symbolicznym wbijaniu gwoździ przez m.in. fundatorów sztandaru, został on przekazany na ręce dyrektora gimnazjum Stanisława Rogali. Odbyło się też ślubowanie, a potem sztandar został przekazany pocztowi. Uroczytościom towarzyszyła wystawa biograficzna patronki oraz przedstawienie teatralne, opowiadajace o kluczowych wydarzeniach z życia Miarii Skłodowskiej- Curie. Nadanie imienia w tym roku zbiegło się z 80 rocznicą śmieci Marii Skłodowskiej – Curie, 70 rocznicą założenia UMCS i 15 rocznicą powstania gimnazjum w Łucce.

Piotr Opolski

Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_02 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_03 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_04 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_05 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_06 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_07 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_08 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_09 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_10 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_11 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_12 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_13 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_14 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_15 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_16 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_17 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_18 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_19 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_20 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_21 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_22 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_23 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_24 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_25 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_26 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_27 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_28 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_29 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_30 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_31 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_32 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_33 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_34 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_35 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_36 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_37 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_38 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_39 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_40 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_41 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_42 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_43 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_44 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_45 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_46 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_47 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_48 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_49 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_50 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_51 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_52 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_53 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_54 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_55 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_56 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_57 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_58 Gimnazjum im Marii Skłodowskiej Curie w Łucce_59

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7605).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.