W dziale | Fakty

Noc kodowania w Szkole Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie

Opublikowany 01.05.2015

W dniu 24 kwietnia w godzinach wieczornych pracownie komputerowe były otwarte dla Mistrzów Kodowania. Klasy II d i V B tego wieczoru mogły podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z koleżankami i kolegami oraz nauczyć pisania prostych programów w języku Scratch – rodziców. Jak się okazało, nie łatwo być nauczycielem zwłaszcza dla rówieśników.

SONY DSC

 

Cisza w szkole i nocna pora dodawały emocji, które udzielały się wszystkim. Wymiana doświadczeń, między klasami okazała się bardzo owocna. Piątoklasiści z uznaniem patrzyli na programy ułożone przez swoich młodszych kolegów.

Po zabawie ze Scratchem przyszedł czas na aktywność fizyczną, o co zadbali nasi mili goście. Ania Knefel poprowadziła zumbę dla osób spragnionych tańca, a Emil Szczypiorkowski – trening funkcjonalny. Klasa V b pod opieką wychowawczyni nocowała w szkole, gdzie czekał na nich seans filmowy i długie koleżeńskie rozmowy.

Drugoklasiści zaś przed udaniem się do domów, zostali poddani próbie odwagi i orientacji w poruszaniu się po terenie naszej szkoły. Mieli dotrzeć do swojej klasy pokonując trasę z sali komputerowej do sali 14 w zupełnych ciemnościach. Obaw i strachu było co niemiara, zwłaszcza, że natrafili na poruszające się bezszelestnie postacie z długimi kijami, a zaraz potem na leżące tuby. Krzyk przerażenia był tak wielki, że dotarł do najdalszych zakątków szkoły. Nie mniej zaskoczone spotkaniem były tajemnicze postacie, które okazały się naszymi paniami woźnymi kończącymi wieczorne porządki. A tuby? Pozostały niewzruszone na krzyki i piski , bo przecież klasowe dywany  są za pan brat z dziecięcym rozgardiaszem. Jedno jest pewne: szkoła nocą wygląda tajemniczo. My zaś już myślimy, jak nasze nocne przygody zamienić na animację scratchową.

Barbara Zegar, wychowawca klasy Vb

Anetta Bober, wychowawca klasy IId

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6447).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.