W dziale | Fakty

Nowy rok w nowych szkołach

Opublikowany 06.09.2017

Pierwszy dzwonek uczniowie lubartowskich szkół usłyszeli w poniedziałek 4 września. Rozpoczął się rok szkolny w nowej rzeczywistości – zgodnie z reformą oświaty zaczął obowiązywać system 8-klasowych szkół podstawowych oraz 4-letnie liceum.

Po likwidacji gimnazjów w Lubartowie uczniowie przenieśli się do szkół podstawowych, w których utworzone zostały tak zwane klasy gimnazjalne. Szkoła Podstawowa nr 3 przejęła uczniów Gimnazjum nr 2. Dyrektor SP3 Marian Bober będzie miał trzech zastępców: Sławomira Zdunka – dotychczasowego dyrektora Gimnazjum nr 2, Barbarę Kurant i Annę Zakaszewską.

Natomiast Szkoła Podstawowa nr 1 przejęła Gimnazjum nr 1. Dyrektor Danuta Sienkiewicz będzie miała dwóch zastępców – Jerzego Zbiciaka – dotychczasowego dyrektora Gimnazjum nr 1 oraz Barbarę Walczak.

W Szkole Podstawowej nr 4 nauka rozpoczęła się bez zmian kadrowych. Dzieci zyskały od ubiegłego roku szkolnego nowo wybudowane skrzydło szkoły, dzięki któremu utworzenie dodatkowych klas 7-8 zgodnie z reformą oświaty, jest w tej placówce możliwe.

II Liceum Ogólnokształcące od nowego roku szkolnego przeniosło się do budynku po Gimnazjum nr 2 przy ul. Lubelskiej 68. Jest to duża zmiana dla uczniów i nauczycieli. Dyrektor liceum Halina Zdunek podczas rozpoczęcia roku szkolnego poinformowała uczniów i nauczycieli, że sukcesywnie będą się wdrażać do pracy w nowych warunkach.

(J.A.), SN, RO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5601).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.