O Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lubartowie

W sobotę, 14 marca br., byliśmy gospodarzami Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lubartowie. Zawody zorganizowane zostały we współpracy z trenerami klubowymi trampkarzy młodszych MOSiR-u Lubartów – Markiem Ochem oraz Orlika Lubartów – Marcinem Lato. W turnieju oprócz zespołów lubartowskich zagrały drużyny: Cisy Nałęczów, Garbarnia Kurów, Amator Leopoldów – Rososz oraz Orlęta Radzyń Podlaski.

W pierwszej fazie turnieju zespoły podzielone na 2 grupy rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. W grupie A najlepsi okazali się młodzi zawodnicy z Nałęczowa, drugie miejsce zajął MOSiR Lubartów, a trzecie Garbarnia Kurów. W grupie B pierwsze miejsce zajęli piłkarze z Radzynia Podlaskiego przed Orlikiem Lubartów i Amatorem Leopoldów – Rososz. Następnie po rozegraniu spotkań grupowych, dwie pierwsze drużyny utworzyły pary półfinałowe (1A-2B, 1B-2A), a ostatnie grały o miejsce piąte.

W pierwszym półfinale bardzo zacięty pojedynek stoczyły zespoły Orlika Lubartów i Cisy Nałęczów. Mecz ten na korzyść piłkarzy z Nałęczowa rozstrzygnęła dopiero seria rzutów karnych (3:2), ponieważ w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. W drugim półfinale Orlęta Radzyń Podlaski pokonały MOSiR Lubartów 6:0.

Na zakończenie piłkarskich zmagań przyszedł czas na mecze decydujące o ostatecznej kolejności w turnieju. W spotkaniu o piąte miejsce Garbarnia Kurów zwyciężyła 2:1 Amatora Leopoldów – Rososz. W pojedynku o trzecie miejsce Orlik Lubartów pokonał MOSiR Lubartów 2:1, a w meczu finałowym Cisy Nałęczów uległy Orlętom Radzyń Podlaski 0:1. Najlepszym strzelcem turnieju został Piotr Zieliński (Orlęta Radzyń Podlaski), który zdobył 6 bramek, a najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Pyśniaka (Cisy Nałęczów).

Końcowa klasyfikacja: I miejsceOrlęta Radzyń Podlaski, II miejsceCisy Nałęczów, III miejsceOrlik Lubartów, IV miejsce – MOSiR Lubartów, V miejsce – Garbarnia Kurów, VI miejsce – Amator Leopoldów – Rososz.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały puchary oraz dyplomy, a najlepszy bramkarz oraz strzelec pamiątkowe statuetki. Nagrody wręczał pan Sławomir Zdunek dyrektor Gimnazjum nr 2 w Lubartowie. Organizatorem turnieju było Gimnazjum nr 2 w Lubartowie. Zawody sędziowali Arkadiusz Smolarz, Daniel Cieśla i Piotr Lewin.