W dziale | Fakty

Ogólnopolski sukces ortograficzny

Opublikowany 13.05.2016

Przemysław Podleśny i Konrad Wójtowicz, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, zajęli najwyższe miejsca w VII Ogólnopolskim Dyktandzie Młodych.

10 maja w Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przeprowadzone zostało VII Ogólnopolskie Dyktando Młodych. Wśród młodych ludzi z całej Polski, którzy postanowili zmierzyć się z bardzo trudnym tekstem dyktanda, znalazła się grupa śmiałków z II LO w Lubartowie, pracująca pod opieką Agnieszki Opolskiej: Patrycja Kożuch (Ib), Wiktoria Piskorska (Ia), Przemysław Podleśny (Ia), Wojtek Zybała (Ia) i Konrad Wójtowicz (Ia). Podczas uroczystego odczytywania wyników najpierw pojawiło się niedowierzanie, wyparte po chwili przez ogromną radość i satysfakcję. Oto najlepsi w kategorii szkół ponadgimnazjalnych okazali się uczniowie II LO w Lubartowie! Przemek Podleśny zajął I miejsce, Konrad Wójtowicz uplasował się na II miejscu.

Ogólnopolskie Dyktando Młodych to inicjatywa Koła Edytorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Co roku około 200 osób próbuje udowodnić, że młodzi ludzie potrafią pisać zgodnie z przyjętymi regułami, a poprawna pisownia jest pożądaną formą skutecznego przekazu informacji oraz efektywnych kontaktów społecznych. Wszyscy uczestnicy dzieleni są na trzy grupy: uczniowie gimnazjów, uczniowie szkół średnich oraz studenci i osoby zainteresowane, które nie ukończyły 26. roku życia.

Cieszymy się, że Przemek i Konrad pokazali, że uczniowie z lubartowskiego liceum potrafią poprawnie używać języka polskiego i czują odpowiedzialność za słowo pisane.

GRATULUJEMY !!!
AO

1 2 3 4

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6427).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.