W dziale | Fakty

Paliła się kapliczka

Opublikowany 18.07.2016

Rudka Starościańska IOficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 11.07.2016 r. do dnia 17.07.2016 r. na terenie chronionym przez komendę powstało 30 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 23 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy.

W dniu 16.07.2016 r. do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Jeziorzany. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że na moście rzeki Wieprz doszło do wypadku z udziałem skutera marki Junak, którym podróżowały 2 osoby. Ruch uliczny w obu kierunkach był zablokowany.
Z uwagi na obrażenia doznane przez pasażera na miejsce wezwany został śmigłowiec LPR. Zespół karetki Pogotowia Ratunkowego przetransportował osobę poszkodowaną na lądowisko. Działania straży pożarnej głównie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz miejsca lądowania helikoptera. W działaniach brały udział 2 zastępy z KP PSP w Lubartowie oraz zastęp z OSP w Jeziorzanach i Przytocznie.

W dniu 16.07.2016 r. do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynków drewnianych w miejscowości Rudka Starościańska gm. Uścimów. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że pali się obiekt małej architektury (kapliczki) oraz niezamieszkały, drewniany dom letniskowy. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przeprowadzenia prac rozbiórkowych konstrukcji dachu. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyna powstanie pożaru prawdopodobnie było zaprószenie ognia. W działaniach udział brały 2 zastępy z KP PSP w Lubartowie oraz zastępy OSP z Uścimowa, Ostrowa Lubelskiego i Nowej Jedlanki.

PSP Lubartów

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7597).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.