W dziale | Fakty, Sport

Parafiada tenisistów stołowych

Opublikowany 04.03.2014

Blisko 100 osób z ponad 20 parafii wystąpiło w IV Archidiecezjalnej Parafiadzie w tenisie stołowym. Impreza odbyła się w Lubartowie w sobotę 22 lutego. Przy pingpongowych stołach rywalizowano w 10 kategoriach. Równocześnie przeprowadzono Memoriał Tadeusza Patyńskiego oraz Memoriał księdza Tomasza Bieleckiego.

Zawodnicy grali w pawilonie Lewartu przy ul. Krzywe Koło, w budynku RCEZ oraz w SP. Organizatorami byli: Archidiecezja Lubelska, Miejski Klub Sportowy Lewart AGS, Stowarzyszenie Miejskie Koło Turystyki Rowerowej Relaks. Otwarcia zawodów dokonał ks kanonik Andrzej Majchrzak proboszcz parafii Św Anny, słowo do zawodników skierował kanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie ks Krzysztof Kwiatkowski.P1150747

Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz czołowe miejsca zawodników z terenu naszego powiatu:

dziewczęta klasy IV i młodsze – 1. Aleksandra Karwat (Jawidz-Rokitno), 2. Agata Lipska (Lubartów, MBNP), 3. Katarzyna Słomka (Jawidz-Rokitno); chłopcy klasy IV i młodsi – 1. Stanisław Zdybel (Lublin, NBWN), 2. Jakub Szkutnik, 3. Kacper Kobyłka, 4. Sebastian Lato (wszyscy Jawidz-Rokitno), 5-6. Dawid Marzec (Serniki), 7-8. Dawid Woliński (Jawidz-Rokitno); dziewczęta klasy V-VI – 1. Natalia Pieczywek, 2. Iwona Wolińska, 3. Magdalena Wójtowicz (wszystkie Jawidz-Rokitno), 4. Anna Lipska (Lubartów, MBNP), 5-6. Patrycja Powroźnik (Niedźwiada), Agata Ogrodnik, 7-8. Angelika Buzek, Milena Ogrodnik; chłopcy klasy V-VI – 1. Marcin Jaszczuk, 2. Łukasz Drzewiecki (wszyscy Jawidz-Rokitno), 3. Bartosz Kowalczyk (Lubartów, MBNP) 5-6. Jakub Łuczyński, 7-8. Szymon Oleszek, Krzysztof Ciołek (wszyscy Jawidz-Rokitno); dziewczęta gimnazja i starsze – 1. Aleksandra Powroźnik (Niedźwiada), 2. Alicja Miękina (Lubartów, św. Anny), 3. Konstancja Kuchciak (Jawidz-Rokitno), 4. Michalina Kojro (Łucka); chłopcy gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – 1. Arkadiusz Żuk (Czemierniki-Działyń), 2. Adrian Stachyra (Rudno-Sobolew), 3. Mateusz Baranowski (Lubartów, św. Anny), 4. Maciej Krasucki, 5-6. Radosław Drewienkowski (obaj Kock-Wola Skromowska), Przemysław Powroźnik (Niedźwiada), 7-8. Krzysztof Siwek (Kock-Wola Skromowska); seniorzy 20-45 lat – 1. Paweł Widyński (Łucka), 2. Robert Baran (Skrobów), 3. Krzysztof Olek (Kamionka), 4. Krzysztof Barszcz (Lubartów, św. Anny), 5-6. Bogdan Wasil (Serniki), 7-8. Jakub Kowalik (Lubartów, św. Anny), Piotr Bocian (Abramów); zawodnicy w wieku 46-70 lat – 1. Dariusz Lewczuk (Świdnik), 2. Marek Taczalski (Zakrzówek), 3. Janusz Widyński (Łucka), 4. ks. Stanisław Kryszczuk (Jawidz-Rokitno), 7-8. Stanisław Jankowski (Serniki); weterani powyżej 70 lat (równocześnie Memoriał Tadeusza Patyńskiego) – 1. Wiesław Gospodarczyk (Warszawa), 2. Teofil Czekaj (Lublin), 3. Tadeusz Maleszyk, 5. Lech Wójcik (obaj Lubartów, św. Anny); turniej księży – Memoriał księdza Tomasza Bieleckiego – 1. ks. Stanisław Kryszczuk (Jawidz-Rokitno), 2. ks. Krzysztof Augustynek (Krasnobród), 3. ks. Ireneusz Posturzyński (Lublin), 6. ks. Andrzej Majchrzak (Lubartów, św. Anny).

Sponsorzy turnieju:
Kuria Metropolitalna w Lublinie – Kanclerz ks. Krzysztof Kwiatkowski
Starostwo Powiatowe w Lubartowie
Urząd Miasta Lubartów
Parafia Św. Anny w Lubartowie – Ks. Proboszcz Andrzej Majchrzak
Miejskie Koło Turystyki Rowerowej „RELAKS”
MKS Lewart Lubartów
Bank Spółdzielczy w Lubartowie
Sklep Kosmetyczny „Dario” w Lubartowie
Lubelska Edycja Gazety „Niedzieli”
Dyrektor Domu Księży Emerytów – Ks. Tadeusz Domżał
Państwo Bieleccy : Janina i Marian (rodzice ks. Tomasza Bieleckiego)
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Wólce Lubelskiej – ks. Proboszcz Mirosław Zając
Parafia w Kraśniczynie – ks. Proboszcz Juliusz Iracki
Parafia Św. Ducha w Poniatowej – ks. Proboszcz Piotr Petryk
Jan Pawlina z Kanady
Szkoły w Lubartowie : RCEZ i Szkoła Podstawowa nr. 3
Ig

P1150747 P1150767 P1150784 P1150789 P1150810 P1150822

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.