W dziale | Fakty

Patriotycznie od przedszkola do liceum

Opublikowany 21.11.2017

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie odwiedzili Przedszkola Miejskie nr 4 oraz nr 1 w Lubartowie, by wspólnie z młodszymi kolegami rozmawiać o historii.

13 listopada grupa uczniów II LO wraz z Teresą Rojek przygotowała specjalną

lekcję historii dla najmłodszych z Przedszkola Miejskiego nr 4. Dzieci poznały historię walk o niepodległość Polski, sylwetkę Józefa Piłsudskiego, symbolikę święta 11 listopada, wspólnie z licealistami śpiewały pieśni legionowe.

15 listopada licealiści z klasy II a udali się do Przedszkola nr 1 w Lubartowie, by obejrzeć patriotyczną akademię przygotowaną przez grupę sześciolatków. Przedszkolaki przybliżyły, na swój dziecięcy sposób, historię zniewolenia Polski, a następnie odzyskania przez nią wolności. Pięknym wierszom towarzyszyły okolicznościowe pieśni patriotyczne. Nie tylko dzieci były bardzo skupione i przejęte – młodzież co chwila nagradzała młodych artystów oklaskami.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Przedszkola nr 1 oraz Przedszkola nr 4 za zaproszenie, a wszystkim przedszkolakom za ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzone wzruszające lekcje patriotyzmu.

II LO

bty

bdr

bst

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6754).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.