Październikowe występy szachistów LUKS Lubartow

Lubartowska Liga Szachowa

6 października odbyła się 7 runda Lubartowskiej Ligi Szachowej.Tym razem do zawodów przystąpiło 23 zawodników.

Szachowa Liga Młodych Mistrzów

13 października odbyła się 6 runda Szachowej Ligi Młodych Mistrzów.

O to wyniki:

1.Artur Gryzio 6 pkt

2.Wiktor Opolski 6 pkt.

3.Jakub Dziewulski 5 pkt.

4.Eryk Trąbka 4 pkt.

Najlepszą dziewczyną okazała się Mitruk Lena 4 pkt,która zajęła bardzo dobre 5 miejsce.

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach

W dniach 16 -21 października odbywały się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach „Cieszyn 2017”, których zasadniczym celem było wyłonienie reprezentacji Wojska Polskiego na Mistrzostwa NATO w Szachach „TEXAS 2018”. W zawodach udział wzięło ponad  osiemdziesięciu żołnierzy, pracowników resortu Obrony Narodowej oraz byłych żołnierzy – emerytów i rencistów wojskowych. Wśród nich Tomasz Drozd pracownik OWC w 3 RBLog w Krakowie- skład Jawidz (członek i zawodnik zarządu LUKS Lubartów). Mistrzostwa, które na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej, zrealizowało Wojskowe Stowarzyszenie „Sport-Turystyka-Obronność” odbyły się na Zamku w Cieszynie. Kierownikiem mistrzostw był  ppłk w st. sp Jerzy Kufel. Sędziami Agnieszka Brustman i Maciej Cybulski. Dla Tomasza Drozd była to znakomita okazja do sprawdzenia swoich umiejętności z najlepszymi zawodnikami wśród wojskowych. Na 9 rozegranych rund Tomek zdobył 3 pkt i zajął miejsce pod koniec 6 dziesiątki.

IV Turniej o puchar Lublina w Blitz

21 października odbył się IV Turniej z cyklu Puchar Lublina 2017 w Szachach Błyskawicznych (FIDE BLITZ). Grano tempem: P’3′+2″, na dystansie: 18 rund. W turnieju tym wystąpiła Agata Michaluk, zawodniczka LUKS Lubartów-  z dorobkiem 2 pkt zajęła 10 miejsce.

Mistrzostwa Ziemi Międzyrzeckiej w Szachach Szybkich
22 października  zawodnik LUKS Lubartów Andrzej Rogoza wziął udział w Mistrzostwach Ziemi Międzyrzeckiej w szachach szybkich. Grano 9 partii w tempie 10’+5″ na zawodnika.W turnieju wystąpiło 52 szachistów. Andrzej z dorobkiem 6 pkt zajął dobre 7 miejsce. Cały turniej wygrał Goławski Hubert 7.5 pkt z Radzynia Podlaskiego.

XV Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora  ZS w Gręzówce

28 października trzech zawodników LUKS Lubartów(A.Rogoza,T.Drozd i M.Drozd) wystąpiło w XV Turnieju Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce. W kategorii Open Andrzej Rogoza zajął 2 miejsce (7 pkt),Tomasz Drozd 28 miejsce (4pkt). W kategorii szkół podstawowych Michał Drozd uplasował się na dobrym 6 miejscu, tracąc do podium 0,5 pkt. Cały turniej wygrała Patrycja Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego.