W dziale | Fakty

PCK zbiera artykuły szkolne dla potrzebujących dzieci

Opublikowany 16.09.2016

Zbiórkę przyborów szkolnych i pieniędzy tzw. „Wyprawkę dla żaka”, przeznaczoną dla uczniów z ubogich rodzin prowadzi w dniach 16-17 września Polski Czerwony Krzyż w supermarkecie ” Stokrotka”w Lubartowie.

 

Zbiórka artykułów szkolnych dla potrzebujących dzieci oraz środków finansowych, z których zostaną ufundowane wyprawki szkolne, jest prowadzona przez PCK w całej Polsce. Zbierane są takie przybory szkolne jak: długopisy, kredki świecowe, pastele, kredki ołókowe, farby plakatowe, akwarele, ołówki, piórniki, gumki do ścierania, bloki techniczne, rysunkowe, bloki kolorowe, zeszyty, flamastry, kleje, pędzelki, plastelina, linijki, ekierki, cyrkle, kątomierze, nożyczki, plecaki, worki na obuwie, kubki, książki. W zbiórkę włączają się wolontariusze PCK – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wyposażeni w identyfikatory. Takimi wolontariuszami będą uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lubartowie.

„Wyprawka dla żaka” jest autorską kampanią Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowaną po raz pierwszy w Łodzi w 2000 roku. Jej cel to wyposażenie potrzebujących dzieci w wyprawki szkolne. Od kilku lat do akcji włącza się sieć sklepów Stokrotka. W ubiegłym roku w sklepach Stokrotka w woj. lubelskim zebrano artykuły szkolne o  wartości 13  257,52 zł oraz środki finansowe w kwocie 11  244,48 zł. Zebrane przybory i środki w całości przeznaczono na ufundowanie wyprawek dla dzieci z ubogich rodzin z naszego województwa. Organizatorzy mają nadzieję w tym roku przygotować jeszcze większą liczbę wyprawek szkolnych. Oprócz Lubartowa (sklep „Stokrotka” przy ul Lubelskiej 56A) zbiórka będzie prowadzona w innych miejscowościach w województwie lubelskim: w Lublinie, Chełmie, Hrubieszowie, Kraśniku, Puławach, Włodawie i Zamościu.

SN

 pck-1

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5712).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.