Piłkarze Lewartu kończą sezon 2017/2018

Po porażkach ze Stalą Kraśnik i Hetmanem Zamość piłkarze Lewartu otrząsnęli się i zapisali na swoim koncie kolejne punkty. Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” lubartowianie rozegrali trzy pojedynki, z których dwa wygrali, a jeden przegrali. „Biało-niebiescy” u siebie pokonali Górnik II Łęczna i na wyjeździe Roztocze Szczebrzeszyn. W domowej konfrontacji z Tomasovią Tomaszów Lubelski podopieczni Łukasza Mierzejewskiego musieli uznać wyższość przeciwnika. Na kolejkę przed zakończeniem sezonu piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują czwarte miejsce. Zgromadzili czterdzieści osiem punktów.

BUJAK I ZUBER ZAŁATWILI SWÓJ BYŁY KLUB

Po dwóch kolejnych porażkach, zawodnicy z Lubartowa ponownie poznali smak zwycięstwa. Piłkarze Lewartu przełamali się w domowym spotkaniu z rezerwami Górnika Łęczna. Był to szczególny mecz dla kilku zawodników gospodarzy, którzy są wychowankami łęczyńskiego klubu. Również szkoleniowiec Lewartu do niedawna był piłkarzem zespołu z Łęcznej. Ta dodatkowa motywacja przyniosła pozytywny efekt dla miejscowych. Wynikiem tego było zwycięstwo 3:0. Bramki zdobyli Karol Bujak 2 i Michał Zuber 1, czyli wychowankowie przeciwnej drużyny. Jako ciekawostkę należy podać, że w pierwszej rundzie sezonu Lewart wygrał w Łęcznej 2:0, a na listę strzelców wpisali się także Bujak i Zuber. Piłkarze ci mają niewątpliwie patent na klub, którego są wychowankami.

PLANOWANE ZWYCIĘSTWO

W wyjazdowym meczu z Roztoczem Szczebrzeszyn, każdy inny wynik niż zwycięstwo Lewartu byłby sensacją. Gospodarze, to zdecydowanie najsłabsza drużyna ligi. Dotychczas wygrali tylko raz i zanotowali cztery remisy. Już po kwadransie nasza jedenastka prowadziła 2:0 po trafieniach Arkadiusza Adamczuka i Artura Szkutnika. Przed przerwą Roztocze zdobyło kontaktową bramkę i zanosiło się na emocje w drugiej odsłonie. Jednak piłkarze Lewartu nie dopuścili do nerwowego przebiegu meczu. Pierwsza bramka w rozgrywkach IV ligi Dawida Iskierki i dwa trafienia Dariusza Michny, złożyły się na końcowy rezultat 5:1.

MIEJSCE NA PODIUM UCIEKA

W przedostatniej kolejce rozgrywek Lewart podejmował u siebie Tomasovię Tomaszów Lubelski. Wygrana nad przeciwnikiem gwarantowała gospodarzom trzecie miejsce na zakończenie sezonu. Był to tzw. mecz na remis. Sytuacji na zdobycie bramki było w tym pojedynku, jak na lekarstwo. W pierwszej połowie bliski szczęścia był Michał Zuber, jednak po jego strzale głową, bramkarz Tomasovii wybił przed siebie piłkę zmierzającą do siatki.

Po zmianie stron do gości uśmiechnęło się piłkarskie szczęście. W 69 minucie jeden z piłkarzy z Tomaszowa Lubeslkiego znalazł sposób na pokonanie Adriana Parzyszka. Po stracie gola podopieczni Łukasza Mierzejewskiego starali się odrobić straty. Blisko tego byli Zuber i Arkadiusz Adamczuk, jednak bramkarz gości wyszedł obronną ręką z konfrontacji z piłkarzami Lewartu. Goście do końcowego gwizdka sędziego pilnowali korzystnego rezultatu i wywieźli z Lubartowa trzy punkty. Tym samym piłkarze Lewartu pożegnali się ze swoimi kibicami porażką.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna 3:0 (1:0); gole dla Lewartu zdobyli: Karol Bujak w 18, 87 (z rzutu karnego), Michał Zuber w 49 minucie.

Skład Lewartu: Parzyszek – Piasek, Turewicz, Ponurek, Marzęda, Adamczuk (od 88 min. Pokrywka), Szkutnik (od 81 min. Iskierka), Adrian Pikul (od 68 min. Dawid Pikul), Majewski, Bujak, Zuber.

Roztocze Szczebrzeszyn – Lewart Lubartów 1:5 (1:2); gole dla Lewartu zdobyli: Arkadiusz Adamczuk w 11, Artur Szkutnik w 15, Dawid Iskierka w 62, Dariusz Michna w 64, 87 minucie.

Skład Lewartu: Kuźma – Piasek, Turewicz, Ponurek, Terlecki, Adamczuk (od 70 min. Karwacki), Majewski (od 46 min. Iskierka), Szkutnik (od 46 min. Michna), Adrian Pikul, Pokrywka, Zuber.

Lewart Lubartów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:1 (0:0).

Skład Lewartu: Parzyszek – Piasek, Turewicz, Ponurek, Marzęda, Adamczuk (od 80 min. Michna), Szkutnik (od 56 min. Dawid Pikul), Adrian Pikul (od 62 min. Iskierka), Majewski (od 70 min. Pokrywka), Bujak, Zuber.

W najbliższą sobotę 9 czerwca, piłkarze Lewartu zakończą sezon 2017/2018. O godzinie 17.30 rozpocznie się wyjazdowy pojedynek z Kłosem Chełm. Zespół z Lubartowa sezon zakończy w przedziale miejsc 3-6. Ostateczna lokata będzie zależała od wyników spotkań z udziałem Lewartu Lubartów, Tomasovii Tomaszów Lubelski i Powiślaka Końskowola.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź