W dziale | Fakty

Plastyczny konkurs „Ekologiczne zwierzaki cudaki” rozstrzygnięty

Opublikowany 31.03.2017

W ramach obchodów Tygodnia Ekologicznego rozstrzygnięto II edycję Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Ekologiczne zwierzaki cudaki”, którego organizatorem jest Rada Pedagogiczna Przedszkola Miejskiego Nr 1 oraz Nadleśnictwo Lubartów. Laureatów poznaliśmy w piątek 24 marca, w przedszkolu. Jury nagrodziło wszystkie dzieci, w tym ośmioro otrzymało wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, atrakcyjne książki popularnonaukowe oraz gadżety z logo Nadleśnictwa Lubartów.
W tym roku udział w konkursie wzięły dzieci ze wszystkich placówek przedszkolnych w naszym mieście. Łącznie na konkurs wpłynęło  37 prac. Jury nie miało łatwego zadania , ponieważ wszystkie prace były bardzo oryginalne, pomysłowe i estetycznie wykonane. Ponadto podkreślono wysoki poziom w zakresie wykorzystanych technik plastycznych oraz różnorodności zużytych materiałów.
Celem konkursu jest zwiększenie świadomości ekologicznej wśród społeczności przedszkolnej, tj.dzieci, rodziców, nauczycieli, kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego oraz inspirowanie do wykorzystywania w kreatywny sposób surowców wtórnych.
Zaproszeni goście mieli przyjemność obejrzeć występ starszaków z gr. ,,Kangurki”, które przygotowały na tę okazję przedstawienie ekologiczne o leśnych zwierzętach oczekujących na przyjście wiosny. Największym zmartwieniem tych zwierząt były śmieci, które  zostawili po sobie odpoczywający w lesie ludzie. Wszyscy w skupieniu i z zaciekawieniem oglądali przedstawienie, za które podziękowali małym aktorom głośnymi owacjami na stojąco.
Rada Pedagogiczna Przedszkola Miejskiego Nr 1dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu, członkom jury oraz  pracownikom Nadleśnictwa Lubartów za trud i zaangażowanie, natomiast wszystkim nagodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opr.: Jolanta Góźdź, Katarzyna Lipska

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6927).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.